Zmęczenie po paleniu cannabis

Dlaczego palenie cannabis sprawia, że czujesz się zmęczony?

Kilka badań, które zostały przeprowadzone w tym temacie, wskazuje na bardziej złożony związek między marihuaną a uczuciem zmęczenia odczuwanym zaraz po paleniu.

Każdy regularny palacz marihuany ma za sobą doświadczenia związane z sennością, letargiem lub ogólnym brakiem motywacji po/lub podczas palenia marihuany.

Wiele osób uzna te cechy za pożądane, zwłaszcza jeśli cierpią one na bezsenność. Nowo opublikowane badania mogą jednak wskazywać na to, że nadmierne spożycie cannabis może być przyczyną długotrwałych uczuć senności lub lenistwa. Jednak dla tych, którzy decydują się na stosowanie rekreacyjnej marihuany, aby uniknąć kaca lub zjazdu po jakimkolwiek innym narkotyku, strategia ta może jednak okazać się nieskuteczna.

Czy palenie cannabis sprawia, że wzmaga się w tobie uczucie lenistwa?

Silne odmiany indica niewątpliwie powalą cię na sofę, gdzie, powiedzmy sobie szczerze, nie zrobimy zbyt wiele. Dla zdecydowanej większości jest to pożądana cecha i powód, dla którego tak chętnie wybierają odmiany indica. Jeśli jednak lubisz palić marihuanę i prowadzić aktywny tryb życia, wtedy z pewnością palenie takich odmian nie sprawi, że na dłuższą metę staniesz się bardziej letargiczny. Odpowiedź na pytanie, dlaczego marihuana może sprawiać, że czujemy się senni lub zmotywowani może właściwie odnosić się głównie do tego w jaki konkretnie sposób działa THC.

Badanie opublikowane przez National Institute For Biotechnology Information wskazuje na widoczną redukcję poziomów dopaminy w wyniku nadmiernego zażywania pochodnych cannabis. Podsumowując, badanie wykazało, że organizmy osób palących marihuanę bardzo często, produkowały znacznie mniej dopaminy niż u osób niepalących lub palących rzadko.

Dr Michael Bloomfield stwierdził, że:

„po pewnym czasie palenia marihuany komórki mózgowe nie są w stanie już produkować tak dużej ilości hydroksylazy tyrozynowej, ważnego enzymu, który jest kluczowym składnikiem przy wytwarzaniu dopaminy”.

Zahamowanie tych procesów chemicznych jest wynikiem sposobu, w jaki THC wchodzi w interakcję z naturalnym układem endokannabinoidowym naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.