76 procent lekarzy popiera marihuanę

76 procent lekarzy popiera medyczną marihuanę jako alternatywne leczenie.

W przeprowadzonym niedawno sondażu wyniki wykazały, że medyczną marihuanę popiera około siedemdziesiąt sześć procent lekarzy. Raport ten pochodzi z ankiety przeprowadzonej przez jedno z najbardziej znanych czasopism medycznych New England Journal of Medicine.

Ze względu na to, że rozprzestrzenia się po całym świecie propaganda dotycząca cannabis, a legalizacja wg niektórych doprowadza do zagrożenia bezpieczeństwa dzieci, obecnie marihuana i artykuły spożywcze, które ją zawierają muszą być specjalnie zabezpieczone przed dziećmi.
Rodzice stosujący medyczną marihuanę powinni trzymać swoje lekarstwa w bezpiecznym miejscu, z dala od ciekawskich oczu dzieci.

Według burmistrza Nowego Jorku, Michaela Bloomberga, marihuana medyczna uważana jest za jedną z największych mistyfikacji wszechczasów. Bloomberg powiedział, że generalnie opowiada się za zmniejszeniem kar za posiadanie marihuany w swoim mieście, ale jest wyraźnym przeciwnikiem całkowitej legalizacji. Wydaje się jednak, że opinia burmistrza Bloomberga na ten temat może kolidować z opinią większości lekarzy w całym kraju.

Ankieta zawierająca pytania dotyczące marihuany zawarła odpowiedzi od blisko 1500 lekarzy z ponad siedemdziesięciu dwóch różnych okręgów i prowincji w Ameryce Północnej. Lekarze zostali zapytani, czy medyczna marihuana powinna być łatwo dostępna i podawana starszym pacjentom cierpiącym na raka, który rozprzestrzenia się na płuca, klatkę piersiową lub kręgosłup. Prawie siedemdziesiąt sześć procent lekarzy popierało podawanie medycznej marihuany pacjentom, którzy cierpią na tego rodzaju choroby.

Nic dziwnego, że lekarze w całym kraju zaczynają rozumieć prawdziwe lecznicze korzyści tej cudownej rośliny.
Ogólnie rzecz biorąc, co najmniej 50% lekarzy w każdym stanie powiedziało, że popiera medyczną marihuanę. Jedynym wyjątkiem tego odsetka jest Utah, które miało wyjątkowo niski procent wsparcia medycznej marihuany.
Obecnie marihuana medyczna jest nadal uważana za nielegalną na mocy prawa federalnego. Jednak dziewiętnaście stanów i Dystrykt Kolumbii zezwoliły lekarzom na zalecanie marihuany medycznej pacjentom, którzy kwalifikują się w ich odpowiednim stanie. Nawet pisarze z New England Journal of Medicine byli trochę zaskoczeni wynikami, które opracowali. Mimo że marihuana jest nadal uważana za nielegalną, reforma jest na horyzoncie, a we właściwym czasie pacjenci otrzymają lekarstwo, na jakie zasługują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.