Brazylia zatwierdza medyczną marihuanę

Brazylia zatwierdza medyczną marihuanę, ale nie pozwala na uprawę cannabis.

Brazylijski organ nadzoru farmaceutycznego Anvisa, zatwierdziło przepisy dotyczące wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych na bazie marihuany, ale w oddzielnym głosowaniu zablokowała propozycję dopuszczenia krajowych plantacji marihuany.

Zatwierdzenie przez Anvisę zasad regulujących powstający rynek marihuany medycznej stanowi poważną zmianę w kraju, który latami cierpiał ze względu na śmiertelną przemoc narkotykową.

Niemniej jednak decyzja o zakazie plantacji krajowych pokazuje, że Brazylia, pod przewodnictwem skrajnie prawicowego prezydenta Jaira Bolsonaro, nie jest jeszcze gotowa dołączyć do Kolumbii oraz Urugwaju i rozwinąć swój własny, zintegrowany sektor medycznej marihuany.

Rzecznik Anvisa powiedział, że brazylijskie firmy zainteresowane wytwarzaniem produktów na bazie cannabis będą musiały importować materiały zza granicy.

W oświadczeniu przedstawiciele Anvisa powiedzieli, że ​​nowe zasady zostaną opublikowane w oficjalnej gazecie kraju w ciągu najbliższych kilku dni, a w życie wejdą w kolejne 90 dni. Anvisa określiło również szczegółowe zasady dotyczące produkcji, importu, sprzedaży, pakowania, marketingu i regulacji nowej klasy produktów na bazie marihuany.

Decyzja Brazylii o dopuszczeniu produktów na bazie cannabis jest częścią powoli zmieniającego się światowego spojrzenia na nielegalne narkotyki, wraz z rosnącymi inwestycjami w korzyści lecznicze marihuany i innych narkotyków.

Jednak generalnie rzecz biorąc, Brazylia może się wydawać być nieco na uboczu, ponieważ zarówno Urugwaj, jak i Kolumbia posiadają już zarówno zalegalizowaną medyczną marihuanę, jak i aktywnie działają na rzecz zdobycia silnej pozycji na dynamicznie rozwijającym się rynku światowym o wartości wielu miliardów dolarów.

Urugwaj był pierwszym krajem, który zalegalizował uprawę, sprzedaż i palenie marihuany w grudniu 2013 r. w pionierskim eksperymencie społecznym obserwowanym przez inne narody debatujące nad liberalizacją narkotyków.

Kolumbia także zalegalizowała medyczną marihuaną, a Sąd Najwyższy w Meksyku nakazał Ministerstwu Zdrowia przyśpieszenie w wydawaniu przepisów dotyczących medycznej marihuany – podczas gdy ustawodawcy dyskutowali również o legalizacji rekreacyjnej marihuany.

Przedstawiciele Anvisa mówią, że produkty na bazie cannabis będą dostępne w sprzedaży tylko w zarejestrowanych aptekach i tylko na receptę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.