Co Warto Wiedzieć o Cannabis Ruderalis

Zanim ktokolwiek zacznie mówić o nasionach marihuany ruderalis, konieczne jest poznanie subtelnej historii tej odmiany konopi. Wiele osób, które od długiego czasu używają marihuany, nadal nie zna ruderalis – pozornie rzadki, subtelny, ale rodzaj konopi, który zmienił sposób, w jaki wiele osób używa marihuany.

Często, gdy ludzie mówią o odmianach konopi, zwykle odnoszą się do dwóch głównych podtypów, a mianowicie Sativa i Indica. Prawie nie mówią o odmianach ruderalis.

Pochodzenie cannabis ruderalis

Historia nasion ruderalis sięga setek, a nawet tysięcy lat temu, kiedy odmianę uprawiali hodowcy z dwóch kontynentów. Azja i niektóre części Europy Wschodniej i Środkowej, szczególnie w Rosji, zostały negatywnie wymienione jako źródła nasion ruderalis.

Chociaż to już historia, wciąż istnieje coś interesującego w tej wyjątkowej odmianie. Do dziś Ruderalis nadal jest jedną z wiodących odmian cannabis w Rosji, z tysiącami funtów tej odmiany wysyłanej do różnych części świata, gdzie marihuana jest legalna.

Dlaczego nazwa Ruderalis?

To dość interesujące, że kiedy botanicy badali naturę tej odmiany konopi, odkryli, że łatwo i szybko umyka ona umysłom hodowców i włączaniu do innych odmian ze względu na miejsce, w którym rosła.

Według botaników nasiona ruderalis kwitły i nadal rosną w odizolowanych miejscach, na przykład na nieużytkach. W rzeczywistości słowo „ruderal” oznacza roślinę, która rośnie w miejscu, gdzie ludzie wyrzucają śmieci.

W efekcie konopie ruderalis to rodzaj cannabis, który z natury wygląda jak chwast i rośnie w najbardziej nieodpowiednich miejscach, w których nikt nie może oczekiwać, że będą mogły rosnąć rośliny przeznaczone do spożycia przez ludzi.

Oprócz unikania uwagi wielu ludzi, odmiana „wybrała” rozwój w obszarach o ekstremalnych środowiskach, w których występują nieprzyjemne warunki.

Z dala od niesprzyjających warunków, w jakich rozwija się ta roślina, ci, którzy teraz wiedzą o ruderalis, klasyfikują ją jako jedną z czołowych odmian konopi, a mianowicie trzecią po cannabis Indica i Sativa.

Uprawa Ruderalis dzisiaj

Chociaż uprawa ruderalis nigdy nie była łatwa, sytuacja się zmieniła. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek w historii, entuzjaści konopi próbują uprawiać ten automatycznie kwitnący gatunek konopi. Niemniej jednak nie zawsze jest to łatwe, ponieważ większość hodowców konopi żyje w środowiskach, które mogą nie sprzyjać ruderalis. Jak wspomniano wcześniej, ruderalis to podtyp konopi, który może się rozwijać w warunkach, w których nie mogą nawet rosnąć pozostałe dwa podtypy – Cannabis indica i Cannabis Sativa. Oprócz tego, hodowanie ruderalis nie jest trudne.

Ogólnie rzecz biorąc, możesz uprawiać i hodować ruderalis, nawet jeśli żyjesz w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Podczas gdy większość roślin konopi osiąga imponujące wysokości, ruderalis jest zwykle krótsza. Łodyga jest zwykle chropowata i wygląda na kudłatą. Jasnozielone liście są szeroko rozłożone w porównaniu z innymi odmianami.

W przeciwieństwie do innych odmian, które zaczynają kwitnąć znacznie później w okresie wegetacji, ruderalis zaczyna kwitnąć miesiąc tuż po wykiełkowaniu nasion. Prawdopodobnie to z powodu tego szybkiego i unikalnego wzoru kwitnienia, ruderalis została nazwana „automatycznie kwitnącą”. Ruderalis kwitnie niezależnie od cyklu oświetlenia lub warunków uprawy, czy to w pomieszczeniu, na zewnątrz, czy w szklarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.