Nasiona Kwitnące Automatycznie Czy Feminizowane?

Rozpoczęcie farmy konopi wymaga dużo planowania. Nie tylko musisz planować, ale także potrzebujesz dużej determinacji, aby przejść przez etapy sadzonki, wegetacji i kwitnienia. Cóż, nie bój się. Możesz uzyskać pożądany plon roślin już podczas pierwszej próby, jeśli masz odpowiednie informacje. W ciągu ostatnich kilku lat wiele osób rozpoczęło uprawę konopi.

W samym tylko 2019 roku globalny rynek uprawy konopi oszacowano na około 123,9 miliarda dolarów. Oczekuje się, że od 2020 r. do 2027 r. wartość ta będzie stale rosła ze złożoną roczną stopą wzrostu wynoszącą 14,3%. Przekłada się to na więcej operacji związanych z uprawą konopi i komercjalizację produktów cannabis.

Bez względu na cel uprawy konopi, istnieją kroki, które należy wykonać w uprawie konopi. Wszystko zaczyna się od wyboru odpowiedniego nasiona do uprawy. Jako jedna z najstarszych roślin kiedykolwiek uprawianych przez człowieka, konopie przetrwały wieki historii. Obecnie istnieje ponad 700 odmian konopi indyjskich opracowanych w wyniku kilkuletnich badań roślin i projektów hodowli wsobnej. Jednak wszystkie te odmiany należą do jednej z trzech różnych kategorii nasion konopi – zwykłych, automatycznie kwitnących i feminizowanych. Dlatego pierwszą decyzją jako nowego hodowcy konopi będzie wybór odpowiedniego dla siebie rodzaju nasion. Podjęcie tej decyzji wymaga wielu przemyśleń i porównań.

1. Regularne nasiona konopi

Zwykłe nasiona konopi to standardowe, niezmodyfikowane nasiona. Te nasiona mają równe szanse, jeśli wyrosną na żeńską lub męską roślinę konopi. Nie są one w żaden sposób optymalizowane ani modyfikowane, aby wpłynąć na plon lub charakter rośliny, w którą się rozwijają. Ponieważ mogą produkować męskie rośliny konopi, zwykłe nasiona są popularne wśród hodowców konopi, którzy opracowują nowe odmiany konopi. Pyłek wytwarzany z męskich nasion zapładnia wcześniej określony żeński kwiat, dając początek nowej generacji nasion.

W przypadku zwykłych nasion wszystko jest możliwe. Plon i charakter rośliny mogą być bardzo różne w podobnej rodzinie. Mogą również występować jako typy z dominacją indica, typy z dominacją sativa, lub w wariantach o wysokim CBD i wysokim THC. Zwykłe nasiona konopi mają genetykę wywodzącą się od przodków rasy lądowej uprawianych po raz pierwszy w górach Indii na oraz na plażach Jamajki. Wielu doświadczonych hodowców konopi próbowało również uzyskać ulepszone regularne odmiany z dwóch innych regularnych odmian. Kiedy te próby zakończą się sukcesem, nowa odmiana wyraża cechy roślin rodzicielskich.

Czy uważasz, że zwykłe nasiona konopi będą idealne do Twojego sadzenia? Wszystko zależy od tego, czego chcesz. Jeśli chcesz mieć farmę pełną zarówno męskich, jak i żeńskich nasion konopi, najlepszym rozwiązaniem jest sadzenie zwykłych nasion konopi. Mając ogród pełen obu płci, możesz eksperymentować i tworzyć swoje odmiany.

2. Feminizowane nasiona konopi

Jak sama nazwa wskazuje, feminizowane nasiona konopi zostały stworzone, aby zwiększyć szanse na uprawę tylko żeńskich roślin marihuany. Sadząc nasiona feminizowane, w 99,9% przypadków uzyskuje się roślinę żeńską. Możliwość kiełkowania męskiej rośliny jest prawie wyeliminowana. Po pierwsze, feminizowana genetyka powstaje poprzez krzyżowanie jednej rośliny żeńskiej z drugą. Zapłodniona samica wytwarza pokolenie feminizowanych nasion. Jak to jest w ogóle możliwe? W jaki sposób żeńskie rośliny konopi mogą wytwarzać woreczki pyłkowe potrzebne do zapłodnienia innej żeńskiej rośliny? Odpowiedź leży w inżynierii genetycznej roślin.

Aby zmusić roślinę żeńską do produkcji pyłku, hodowcy stosują wiele metod. Jeden polega na zatrzymaniu produkcji etylenu w tkankach roślinnych, zmuszając roślinę żeńską do wytwarzania woreczków pyłkowych. Jako katalizatory procesu stosuje się różne środki chemiczne, w tym srebro koloidalne. Czasami rośliny żeńskie również mogą się odwrócić, polegając na nieśmiertelnym pragnieniu natury, by rozmnażać się i wytwarzać torebki pyłkowe o dziwnych kształtach.

Dlaczego warto uprawiać feminizowane nasiona konopi?

Na początek eliminowana jest taka sama szansa na wyprodukowanie obu płci, jak w przypadku zwykłych nasion. Masz gwarancję, że pomieszczenie do uprawy będzie pełne genetycznie zmodyfikowanych żeńskich roślin konopi. Oprócz tego, że jest opłacalny, uzyskasz również duże żywiczne pąki i zaoszczędzisz czas w wielu procesach przetargowych. Jednak sadzenie tylko nasion feminizowanych nie zawsze jest łatwe. Chociaż plony i wydajność mogą być przewidywalne, rośliny mogą czasami stać się hermafrodytami w wyniku złej genetyki lub stresu środowiskowego. Rośliny feminizowane również nie nadają się do celów hodowlanych. Otrzymujesz mniej żywotne klony, więc w większości przypadków możesz zacząć tylko od nasiona.

3. Automatycznie kwitnące nasiona konopi

Te rodzaje nasion konopi mogą automatycznie przejść w fazę kwitnienia bez żadnych zmian w ich cyklu świetlnym. W porównaniu z innymi nasionami konopi, automatycznie kwitnące nasiona mogą prawidłowo przejść od kiełkowania do zbioru przy niewielkiej pomocy zewnętrznej lub bez niej. Są łatwe w uprawie, pielęgnacji i nie wymagają takiego samego poziomu złożoności jak zwykłe lub feminizowane nasiona. Nasiona marihuany automatycznie kwitnące są produkowane przy użyciu genetyki cannabis ruderalis.

Ten podgatunek ma cechę autokwitnienia i doskonale przystosowuje się do krótszego sezonu wegetacyjnego oraz ekstremalnych warunków pogodowych Azji Środkowej i Rosji. Hodowcy uważają, że praca z odmianami kwitnącymi automatycznie jest ekscytująca, łącząc tę ​​genetykę z innymi podgatunkami, aby stworzyć nowe pokolenie o pożądanych właściwościach.

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć uprawę nasion automatycznie kwitnących. Są zwarte, zajmują mało miejsca i płynnie przechodzą w fazę kwitnienia. Te cechy sprawiają, że nasiona samokwitnące nadają się do uprawy partyzanckiej i są przyjazne dla początkujących. Oprócz tego wszystkie są również wyższe w CBD. Jeśli hodujesz pomieszczenie pełne roślin o wysokiej zawartości CBD, z pewnością uzyskasz większe zwroty z inwestycji, ponieważ istnieje duże zapotrzebowanie na medyczne CBD. Jednak automatycznie kwitnąca roślina wytwarza mniej THC i nie jest tak silna jak inne nasiona. Są trudne do sklonowania i czasami dają niższy plon.

Podsumowanie

Istnieje wiele zalet i wad uprawy tych trzech rodzajów nasion konopi. Zapoznaj się z ich profilem kompatybilności i sprawdź, czy pasują one do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.