Rodzaje Medycznej Marihuany

Marihuana jest znana i ceniona z powodu wielu korzyści, jakie oferuje, zwłaszcza gdy jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń. Fakt, że marihuana posiada wiele właściwości, które mogą skutecznie leczyć różne jednostki chorobowe nie jest nowy – w rzeczywistości marihuana jest używana i rozpoznawana do leczenia tych właściwości już od dziesięcioleci.

Istnieje jednak kilka różnych rodzajów marihuany medycznej. Każda forma, smak czy rodzaj służy innym celom – pomaga ci się zrelaksować, poczuć lepiej, zejść na ziemię i tak dalej.

Dlatego też ważnym jest, aby posiadać podstawową wiedzę na temat różnych rodzajów marihuany i ich właściwości.
Rodzaje medycznej marihuany

Roślina marihuany dzieli się na dwie główne kategorie: Indica i Sativa. Oba gatunki różnią się nie tylko jakością, ale także wyglądem i procesem ich uprawy. Rośliny rodzaju indica są najbardziej znane z krótkiego wzrostu, szerokich liści i gęstych gałęzi. Z kolei rośliny rodzaju sativa są znane głównie z dużego wzrostu, wąskich liści i cienkich gałęzi. Różna jest także temperatura potrzebna do uprawy tych dwóch rodzajów marihuany – rośliny indica są lepsze do uprawy indoor, ponieważ rośliny sativa mają tendencję do naprawdę dużego wzrostu, osiągając średnio 2 – 3 metry wysokości.

Ponadto, oba gatunki marihuany różnią się także pod kątem wywoływanych u użytkowników efektów:
1) Cannabis indica

Wiele osób używa odmiany indica w celu doświadczenia uczucia ulgi i relaksu – jedną z najlepszych właściwości, z których słynie marihuana. Po spożyciu, odmiany indica działają uspokajająco, i jak zgłasza wielu konsumentów – odczuwają oni spokojne efekty cielesne. Odmiany indica są preferowane do stosowania w godzinach nocnych ze względu na wywoływane uczucie uspokojenia. Dlatego też są powszechnie przepisywane pacjentom cierpiącym na przewlekły ból lub bezsenność.

2) Cannabis sativa

W przeciwieństwie do swojego odpowiednika, cannabis sativa jest spożywana częściej wśród użytkowników rekreacyjnych, ponieważ wywołuje przypływ energii i sprawia, że konsument odczuwa sławny „haj”. To uczucie jest często opisywane jako umysłowe, halucynogenne, przestrzenne. Odmiany sativa polecane są do stosowania w ciągu dnia.

Odmiany sativa są najczęściej przepisywane pacjentom, którzy mogą odczuwać zmęczenie, depresje, lub stany lękowe.
Ale to nie jedyna różnica!

Mimo, że dwie główne kategorie marihuany to sativa i indica, prawdziwa różnica między marihuaną leży w odmianie oraz jej uprawie. Istnieje wiele różnych rodzajów odmian marihuany w każdym gatunku rośliny medycznej. Odmiany te działają na różne sposoby i zawierają różne ilości THC i CBD – dwie substancje, które sprawiają że marihuana to lek.

Oto kilka popularnych odmian marihuany:
• Amnesia Haze
• Lemon Haze
• Cannatonic
• Jack Herer
• Raspberry Cough
• Green Candy
• Purple Trainwreck
• Sour Diesel.

Jak wspomnieliśmy powyżej, wszystkie odmiany marihuany oferują różne efekty i różne wyniki. Dlatego też, w przypadku leczenia różnych chorób ważne jest, aby zarówno lekarz jak i pacjent dokładnie zrozumieli, jaką odmianę powinno się w danym przypadku wykorzystać, oraz jakie będą jej potencjalne lub prawdopodobne skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.