Czym Tak Naprawdę są Psychodeliczne Grzyby?

Grzyby psychodeliczne – znane również jako magiczne grzybki naturalnie zawierają psylocybinę i psylocynę. Związki te aktywują określone receptory serotoniny w mózgu, powodując zmiany nastroju, myśli, uczuć lub zachowania. Niewiarygodne, że na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy rośnie dziko aż 200 odmian grzybów psychodelicznych.

Magiczne grzyby otworzyły wielu osobom drzwi do wkroczenia w świat psychodelików, a ich wyobrażenia o grzybach również przenikają popularną kulturę. Niektórzy nawet twierdzą, że opowieść o Alicji w Krainie Czarów może być odczytana jako metafora podróży z grzybami zmieniających postrzeganie świata.

Czego doświadczasz po użyciu psychodelicznych grzybów?

Grzyby znane są z głębokiego wpływu na świadomość i percepcję. Przy umiarkowanej dawce doznanie trwa zwykle od czterech do sześciu godzin, a punkt kulminacyjny występuje od dwóch do trzech godzin po spożyciu. Zażywanie większej dawki wydłuża doświadczenie.

Konsumenci często zgłaszają zmienione doświadczenia zmysłowe, takie jak obserwowanie płynnych wzorów lub obrazów fraktalnych, poczucie wydłużenia czasu i różne osobiste spostrzeżenia, które mają głębokie znaczenie. Te podróże mogą być niezwykle pozytywnymi doświadczeniami, ale mogą być równie przerażające i dezorientujące.

Nastawienie konsumenta i kontekst, w którym przyjmuje grzyby, silnie wpływa na kierunek doświadczenia. Wiele osób twierdzi, że istnieją argumenty za przyjmowaniem grzybów psychodelicznych i innych związków psychodelicznych w bezpiecznych i znaczących warunkach.

Rodzaje psychodelicznych grzybów

Jedną z najpopularniejszych i lubianych odmian grzybów psychodelicznych jest Psilocybe cubensis. Cubensis jest często pieszczotliwie nazywane „złotymi kapslami” ze względu na swoje złote główki. Grzybki te są generalnie większe niż inne odmiany grzybów psychodelicznych.

Inne pospolite gatunki grzybów psilocybinowych obejmują delikatne Psilocybe semilanceata lub „czapki wolności” i Psilocybe azurescens lub „latające spodki” – jedne z najsilniejszych magicznych grzybów.

Jak przyjmować grzyby

Jeśli chodzi o spożywanie magicznych grzybów, wiele osób decyduje się spożywać w postaci naparu. Oprócz tego, rozsądnym podejściem jest także zjedzenie suszonych kapeluszy oraz łodyg.

Jeśli chcesz wypróbować grzyby, ważne jest, aby być świadomym dawkowania ich. Znalezienie idealnej dawki oznacza większe prawdopodobieństwo na pozytywne doświadczenie. Większość osób zwykle zaczyna od mikrodozowania.

Co to jest psilocybina?

Psilocybina jest jednym z głównych związków chemicznych występujących w grzybach psychodelicznych. Jest to tak zwany prolek, co oznacza, że ​​musi być metabolizowany przez organizm, aby stał się aktywny farmakologicznie. Po spożyciu doustnym, psilocybina jest szybko przekształcana w psylocynę, związek psychoaktywny. Podczas gdy psilocybina gra tutaj główną rolę i odpowiada za efekty zmieniające nastrój i percepcję, psylocyna jest najprawdopodobniej cząsteczką, która zapewnia efekty psychoaktywne.

W 2019 roku FDA zaklasyfikowała terapię psilocybinową jako terapię przełomową dla dwóch prób klinicznych badających jej wpływ na ciężką depresję i duże zaburzenie depresyjne. To oznaczenie miało na celu „przyspieszenie opracowywania i przeglądu leków przeznaczonych do leczenia poważnych schorzeń”.

Farmakologicznie, dowody sugerują, że psilocybina ma bardzo niską toksyczność i jest dobrze tolerowana, chociaż potrzebne są bardziej aktualne badania. Podczas gdy psilocybina jest nadal klasyfikowana jako substancja z Grupy 1 a mocy Ustawy o substancjach kontrolowanych, postawy federalne wydają się zmieniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.