Dlaczego Marihuana Przyprawia o Zawrót Głowy?

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył zawrotów głowy krótko po spożyciu marihuany, wie, jakie to może być niekomfortowe. I chociaż objawy zawrotów głowy wywołanych marihuaną zwykle ustępują w ciągu zaledwie kilku sekund, doświadczenie może być wystarczająco przerażające, aby skłonić kogoś do unikania marihuany w przyszłości.

Być może lepszym podejściem byłaby ochrona przed kolejnym zawrotem głowy lub przynajmniej zmniejszenie prawdopodobieństwa, że ​​to się powtórzy. Aby to zrobić, musimy zrozumieć, dlaczego marihuana przyprawia nas o zawroty głowy.

Dlaczego marihuana przyprawia mnie o zawroty głowy?

Zawroty głowy lub uczucie zawrotów głowy lub utraty równowagi mogą być spowodowane wieloma różnymi rzeczami – na przykład problemami z uchem wewnętrznym, zaburzeniami nerwów czuciowych, migrenami lub lękiem – ale znalezienie dokładnej korelacji między marihuaną a zawrotami głowy nie zostało jeszcze odnalezione.

Niemniej jednak wiemy, że THC powoduje zawroty głowy u wielu użytkowników, a około 1/3 zgłasza poważne objawy. Niektórzy spekulują, że przyczyną jest spadek ciśnienia krwi, który spowalnia zdolność organizmu do regeneracji po nagłej zmianie pozycji. Zazwyczaj ciśnienie krwi wzrasta na krótko po wstaniu, aby zrekompensować grawitację. Kiedy THC powoduje spadek ciśnienia krwi, grawitacja może nas pokonać, powodując zawroty głowy, które tak wielu poznało.

Inna teoria opiera się na zdolności THC do modyfikowania percepcji sensorycznej (nasza zdolność postrzegania różnych dźwięków, obrazów, zapachów i innych wrażeń). Zazwyczaj nerwy czuciowe pozwalają naszemu mózgowi postrzegać otoczenie i odpowiednio modyfikować nasze zachowanie w celu utrzymania równowagi. Kiedy te odczucia są modyfikowane, nasze mózgi mogą mieć trudności z szybką kompensacją, co powoduje, że tracimy równowagę lub w inny sposób stajemy się zdezorientowani.

Wreszcie skrajne przypadki lęku mogą powodować zawroty głowy lub dezorientację. Chociaż sam lęk ma charakter psychologiczny (występuje w umyśle), może mieć bardzo realne konsekwencje fizyczne, takie jak przyspieszone tętno, nieregularny oddech, zmęczenie i bezsenność. W połączeniu te objawy mogą powodować dezorientację, ponieważ brak tlenu łączy się z osłabionymi procesami neurologicznymi. Rezultaty: zawroty głowy i zdezorientowany umysł, które niestety mogą być spotęgowane zbyt dużą ilością THC.

Jak więc uchronić się przed zawrotami głowy wywołanymi przez marihuanę?

Chociaż nie ma niezawodnego sposobu ochrony przed zawrotami głowy wywołanymi przez marihuanę, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby zmniejszyć swoje szanse na uzyskanie tego. Na początek pamiętaj, aby spożywać marihuanę powoli, zwracając szczególną uwagę na dawkowanie i moc swojego produktu. Pomoże to uniknąć nadmiernej konsumpcji, która może prowadzić do lęku wywołanego marihuaną, a także potencjalnie zawrotów głowy.

Powinieneś także pamiętać o powolnym poruszaniu się, zwłaszcza przy zmianie z pozycji leżącej na wyprostowaną. Pamiętaj, że twoje ciało może potrzebować kilku dodatkowych sekund, aby zrekompensować grawitację, która ściąga cię z powrotem w dół, więc postaraj się powoli siadać.

Na koniec pamiętaj, że odczucia, które odczuwasz podczas haju, są tylko tymczasowe. Kolory mogą być jaśniejsze, brzmienia żywsze, a krawędzie ostrzejsze, ale tak będzie tylko przez kilka godzin. Jeśli zawroty głowy utrzymują się dłużej niż kilka dni, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, ponieważ mogą wystąpić poważniejsze problemy. Chociaż THC może pozostawać w organizmie przez wiele dni, nie powinno to powodować poważnych zawrotów głowy.

Marihuana może spowodować, że organizm zrobi kilka szalonych rzeczy. Chociaż wiele skutków ubocznych marihuany uważa się za przyjemne, inne (takie jak zawroty głowy) nie są. Chroń się przed zawrotami głowy wywołanymi przez marihuanę, rozumiejąc, co je powoduje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.