EPA Finansuje Badania nad Wykorzystaniem Konopi

EPA finansuje badania nad wykorzystaniem konopi jako zrównoważonej alternatywy dla betonu.

Agencja Ochrony Środowiska (EPA) finansuje projekt badawczy dotyczący zrównoważonej produkcji betonu konopnego, mieszanki na bazie konopi, która jest lepsza dla środowiska niż tradycyjny beton.

Zgodnie z zawiadomieniem opublikowanym na stronie internetowej EPA, agencja przyznała około 12 000 dolarów dotacji zespołowi badawczemu kierowanemu przez studentów na Uniwersytecie Kalifornijskim w Riverside, aby wesprzeć badanie dotyczące wykorzystania konopi jako „przemysłowego włókna odnawialnego w budownictwie.”

Ale chociaż beton konopny jest naturalną alternatywą dla betonu opartego na paliwach kopalnych, najczęstsza metoda roztwarzania roślin uprawnych w celu wykorzystania ich włókien jest marnotrawna, zgodnie z podsumowaniem badań. Tak zwany proces roztwarzania siarczanowego – który polega na obróbce łodyg konopi gorącą wodą, wodorotlenkiem sodu i siarczkiem sodu w celu oddzielenia włókien – wytwarza siedem ton toksycznych odpadów na każdą tonę wyekstrahowanej pulpy.

Mając to na uwadze, dotacja EPA zostanie przeznaczona na rozwój betonu konopnego przy użyciu bardziej zrównoważonego procesu roztwarzania. Naukowcy wykorzystają technologię frakcjonowania lignocelulozy wspomaganej współrozpuszczalnikiem, „aby umożliwić znacznie czystsze i szybsze roztwarzanie włókien konopi bez wytwarzania [toksycznych odpadów]”.

„Celem naszego projektu jest produkcja betonu konopnego, jako lżejszej, mocniejszej i bardziej przyjaznej dla środowiska alternatywy dla konwencjonalnego betonu na bazie paliw kopalnych”.

Zamiast wieloetapowej procedury roztwarzania włókna konopi będą ekstrahowane przez proste nałożenie tetrahydrofuranu, odnawialnego związku organicznego i rozcieńczonego kwasu siarkowego na łodygi konopi.

EPA stwierdziła, że ​​ten mechanizm „jest porównywalny z procesem używanym przez Kraft, a jednocześnie wytwarza użyteczny roztwór cukru nadającego się do fermentacji jako produkt uboczny, umożliwiając w ten sposób użycie większej ilości konopi pierwotnych przed przetworzeniem odpadów”.

Po wyekstrahowaniu włókien konopi można je dodać do cementu jako „środek wzmacniający” lub stosować samodzielnie do płyt kartonowo-gipsowych lub „wzmocnień strukturalnych”.

Wraz z uchwaleniem ustawy Farm Bill z 2018 r., która zalegalizowała konopie przemysłowe na szczeblu federalnym, rolnicy i producenci badają potencjał upraw w różnych branżach, w tym w budownictwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.