Kiedy rośliny marihuany nie kwitną

Co robić kiedy rośliny marihuany nie kwitną?

Co robić, kiedy twoje domowe rośliny cannabis nie kwitną? Dzisiaj mamy dla ciebie kilka porad, które pomogą ci poradzić sobie z tym problemem.

Niezależnie od tego, czy jesteś już doświadczonym hodowcą, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z uprawą marihuany, kiedyś w pewnością doświadczysz problemów z kwitnieniem. Problemy te wynikają z różnych przyczyn, ale jakie są dokładnie możliwe rozwiązania dla takich scenariuszy?

Na to właśnie chcemy odpowiedzieć w naszym dzisiejszym artykule.

WEWNĘTRZNE OŚWIETLENIE

Jak każda inna roślina, marihuana musi otrzymywać wystarczająco dużo światła, aby móc się rozwijać. Jeśli uprawiasz outdoor, możesz polegać na naturalnym świetle słonecznym, ale jeśli prowadzisz uprawę indoor, może okazać się to nieco bardziej skomplikowane.

W przypadku uprawy indoor, polegać musisz na sztucznym oświetleniu, a napotkasz problemy z kwitnieniem – może ono być źródłem problemu. Zapaleni hodowcy mogą opracowywać naprawdę skomplikowane system oświetleniowe, ale najważniejsze jest to, aby światła były wystarczająco mocne i odpowiednie dla każdej fazy wzrostu.

Jednym, powszechnym błędem jest stosowanie żarówek o niskiej mocy, które nie zapewniają roślinom optymalnej ekspozycji na światło. Co więcej, stosowanie kompaktowych świetlówek podczas fazy kwitnienia jest wręcz niezawodnym sposobem na uzyskanie niższych plonów lub nabycia poważnych problemów z kwitnieniem. Takie światła nie są po prostu wystarczająco mocne, aby odpowiednio wspierać rozwój kwiatów, chociaż dobrze sprawdzą się w fazie wegetatywnej. W takim przypadku dużo lepiej sprawdzą się diody LED oraz HID.

Najlepiej, gdyby hodowcy indoor korzystali podczas fazy wegetatywnej ze światła o niebieskim widmie, a następnie, gdy rośliny osiągną wystarczająco zdrowy rozmiar, można wywołać kwitnienie, wystawiając rośliny na 12 godzinny cykl światła o czerwonym widmie, oraz 12 godzin całkowitej ciemności. Światło o czerwonym widmie jest szczególnie korzystne, ponieważ wspomaga ono produkcję dużych oraz gęstych pąków.

Poza tym, jednym z najbardziej podstawowych błędów, jakie popełniają hodowcy jest umieszczanie świateł zbyt daleko od roślin. Chociaż oczywiście nie chcesz spalić roś.in, musisz zdać sobie sprawę, że niżej znajdujące się części rośliny otrzymują tylko mały ułamek mocy generowanej przez lampy. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego na pewnych obszarach nie powstają pąki, może zbyt bardzo eksperymentujesz ze światłym. Online dostępnych jest naprawdę wiele informacji dotyczących odpowiedniej odległości między światłami oraz roślinami, zależnie od fazy wzrostu oraz stosowanego światła.

CYKL JASNO-CIEMNO

Cykl jasno-ciemno jest naprawdę ważny w uprawie marihuany. Jeśli harmonogram ten nie jest konsekwentnie przestrzegany, istnieje ryzyko przerwania kwitnienia lub spowodowania, że rośliny wejdą ponownie w fazę wegetatywną. Nawet niewielki wyciek światła w okresie ciemności może niekorzystnie wpływać na kwitnienie, a co za tym idzie, na wydajność roślin.

Outdoor proces kwitnienia roślin jest bardziej stopniowy, ponieważ rozpoczyna się w oparciu o naturalny fotoperiod. Indoor hodowca ma pełną kontrolę nad większością warunków środowiskowych, powodując konieczność przestrzegania spójnego harmonogramu oświetlenia. Sposobem ułatwienia sobie całego procesu jest zainwestowanie w odpowiedni zegar, dzięki któremu nie ryzykować będziesz zakłócenia całego cyklu.

POSTAW NA ODMIANY KWITNĄCE AUTOMATYCZNIE

Szczególnie w przypadku początkujących hodowców, najlepiej jest zainwestować w nasiona kwitnące automatycznie. Jak sama nazwa wskazuje, nasiona te automatycznie przechodzą w fazę kwitnienia, bez większego wpływu na godziny ekspozycji na światło.

Istnieje duża liczba hodowców oraz banków nasion, które sprzedają automatycznie kwitnące odmiany nasion. Są one idealne dla bardzo zapracowanych osób, a zwłaszcza tych, które nie mają zbyt wiele czasu, aby regularnie dbać o swoje rośliny.

POZNAJ ODMIANĘ, KTÓRĄ UPRAWIASZ

Każda odmiana cannabis ma bardzo unikalne cechy. Odmiany indica i sativa różnią się od siebie pod względem ogólnych efektów, smaku oraz ilości czasu w którym kwitną.

Odmiany indica zazwyczaj potrzebują krótszego okresu kwitnienia, minimum 45 dni i maksymalnie 65 dni. Z drugiej strony, odmiany sativa kwitną nieco dłużej, potrzebują minimum 60 dni i maksymalnie +100dni! Ważne jest, aby być świadomym tych cech i nie dać się zaskoczyć ilością czasu potrzebną do rozkwitu. Współczesne hybrydy są rozwiązaniem tego problemu, ofiarując umiarkowany czas kwitnienia oraz najlepsze cechy każdej odmiany.

Może się to wydawać oczywiste, ale także upewnij się, że uprawiasz rośliny kobiece. Jeśli kupisz zwykłe nasiona, możesz skończyć z okazami męskimi, które naturalnie nie produkują kwiatów. Tego potencjalnego problemu można łatwo uniknąć, kupując nasiona feminizowane od renomowanego sprzedawcy.

Udanej uprawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.