Lepsze wyniki w nauce

Czy cannabis może pomóc ci osiągać lepsze wyniki w nauce?

Czas, abyś był ze sobą szczery. Jeśli jesteś studentem uniwersytetu, który uwielbia marihuanę, zastanów się jak wpływa ona na twoje studia. Niektóre badania sugerują, że marihuana może okazać się pomocna – ale z umiarem. Dzisiaj mamy dla ciebie artykuł, w którym zwrócimy uwagę na sprawy, o których należy pamiętać.

Jeśli jesteś osobą nieletnią i uczysz się do egzaminów, NIE powinieneś stosować marihuany. Nie powinieneś nawet czytać tego artykułu. My personalnie nie tolerujemy stosowania marihuany przez nieletnich jeśli nie istnieją ku temu ważne powody medyczne. Nastoletni mózg wciąż rozwija się w sposób, w którym niekorzystne może okazać się stosowanie cannabis. Jeśli jednak jesteś studentem uniwersytetu, z pewnością jesteś już pełnoletni i prawdopodobnie miałeś już wcześniej kontakt z marihuaną. Marihuana postrzegana jest od dawna za substancję, która pozbawia motywacji oraz produktywności, ale istnieją studenci, którzy twierdzą, że marihuana faktycznie pomaga im w skuteczniejszym studiowaniu. Aby jednak potwierdzić te fakty, należy przyjrzeć się wpływowi marihuany na mózg.

W jaki sposób cannabis wpływa na mózg?

Prawdopodobnie wraz z szerzeniem się legalizacji w różnych krajach poprawi się także jakość badań naukowych nad rośliną i kannabinoidami. Mówi się, że cannabis poprawia łączność nerwową w mózgu, ale istnieją także pytania dotyczące dokładnego związku między stosowaniem cannabis a przypadkami psychozy. Niektóre z najnowszych badań przeprowadzonych przez University of Texas, opublikowane w Proceedings of the National Academy of Sciences, pokazują że chociaż cannabis może wydawać się fizycznie wpływać źle na mózg, to faktycznie zwiększa liczbę połączeń między neuronami.

Metodologia badania polegała na obserwowaniu 48 dorosłych użytkowników cannabis w wieku 20 – 36 lat i porównywaniu ich sukcesywnie z użytkownikami z grupy kontrolnej, w której nie stosowano marihuany. Skany MRI skupiły się na tym, jak użytkownicy cannabis radzili sobie personalnie po spożyciu średnio około trzech jointów dziennie przez okres 6 – 8 lat. Obrazy mózgu wykazały, że THC może powodować kurczenie się szarych substancji. Szczególnie podatna na kurczenie wydawała się kora oczodołowo – czołowa mózgu. Może być to problematyczne, ponieważ ten obszar mózgu jest związany zarówno z nagrodami jak i niepowodzeniami.

I chociaż łączność neuronowa zdaje się poprawiać po zastosowaniu substancji, może ona się stopniowo pogarszać w przypadku intensywnego nadużywania THC. Co ciekawe, w takim przypadku łączność była i tak lepsza niż w przypadku całkowitego niestosowania substancji. autorzy badania przyznają, że nie uwzględniało ono okazjonalnych użytkowników cannabis ani wpływu nagłej abstynencji.

Plusy studiowania pod wpływem cannabis.

Haj może być przyjemnym mechanizmem nagrody stosowanym po zakończeniu nauki, ale czy bycie pod wpływem marihuany może dodatkowo pomóc w efektywniejszej nauce? Mówiąc naukowo, osoby z oporną na leczenie epilepsją dziecięcą mogą odczuć korzyści z cannabis na kilka sposobów; jednak w tym scenariuszu głównym kannabinoidem jest CBD, a nie THC. W niektórych przypadkach osoby z różnymi postaciami padaczki, które stosowały marihuanę wzbogacaną o CBD, doświadczały nie tylko znacznego zmniejszenia częstotliwości napadów, ale także doświadczały lepszego skupienia, poprawionego nastroju oraz lepszej jakości snu. Co więcej, stan Rhode Island niedawno zatwierdził stosowanie marihuany w leczeniu autyzmu. Tak więc, w zależności od okoliczności oraz lekarza, osoby ze specyficznymi schorzeniami neurodiwergicznymi mogą doświadczyć korzyści ze stosowania cannabis podczas nauki.

Jeśli ktoś nie cierpi na żadną z powyżej wymienionych chorób, czy nadal doświadczy korzyści związanych z marihuaną podczas nauki? Odmiany indica doskonale relaksują oraz pomagają zasnąć. Uzyskiwanie wystarczającej ilości snu ogólnie jest często pomijane i nie uznawane jako problem zdrowotny. Niestety, ale w przypadku uczniów szczególnie ważne jest, aby mieli oni regularny harmonogram snu. Większość dorosłych potrzebuje zazwyczaj od 6 do 8 godzin snu, więc sprawdź co najlepiej działa na ciebie i trzymaj się tego. Odmiany indica mogą pomóc ci się skupić na danym zadaniu oraz na czytaniu zadanych materiałów. Natomiast odmiany sativa mogą dodać ci energii, której tak bardzo potrzebujesz.

Korzyści nauki pod wpływem cannabis.

W zależności od odmiany oraz okoliczności, nauka pod wpływem marihuany może przynieść pewne korzyści. Mówimy oczywiście o przemyślanych, umiarkowanych dawkach. Ciężkie i zbyt duże dawki mogą wpływać negatywnie na koncentrację i motywację. Z pewnością nie radzilibyśmy studiować pod wpływem dużych dawek marihuany bogatej w THC.
Cannabis może poprawiać przepływ myśli oraz ogólną kreatywność, ale wraz z tym przychodzi również rozpraszanie się i ogólne rozmyślanie na tematy egzystencjalne. Badania wykazują, że intensywne stosowanie cannabis może tłumić pamięć przestrzenną oraz pamięć roboczą. Pamięć robocza to możliwość przetwarzania informacji w czasie rzeczywistym. Jeśli więc uczysz się w celu zachowania kluczowych informacji, lepiej abyś trzymał się naprawdę jasnych notatek oraz scenariusza dotyczącego tego, co naprawdę musisz wiedzieć. Twój mózg może nieco bardziej angażować się w nowe informacje, ale również może je o wiele szybciej zapominać.
Z drugiej strony, bycie na haju podczas nauki może pomóc skupić się na danym ciągu myśli. Jest to kwestia stymulacji swojego organizmu i sprawdzania co działa na nas najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.