Najpopularniejsze Terpeny

Najpopularniejsze terpeny: Co znajduje się w Twojej ulubionej odmianie marihuany?

Użytkownicy marihuany pokochali swoje ulubione odmiany z wielu powodów. Niezależnie od tego, czy chodzi o smak, zapach czy działanie, konopie indyjskie są niezwykłą rośliną, która dopiero zaczyna zdobywać uznanie, na jakie zasługuje.

Wraz z tym uznaniem przychodzi także głębsze zrozumienie konopi indyjskich i mechanizmów działających za każdym razem, gdy palisz lub pieczesz swoje ulubione smakołyki. Podobnie jak zapach konopi indyjskich, wiele olejków eterycznych i kannabinoidów w tej roślinie jest złożonych, a eksperci dopiero teraz zaczynają zarysowywać powierzchnię nauki o konopiach indyjskich.

Jedną z debat, która zaczęła krążyć w miarę, jak różne kraje w dalszym ciągu legalizują marihuanę, a przychodnie stały się powszechne w miastach w całym kraju, jest to, czy haj wywołany przez odmianę zależy od jej rodzaju, czy też od działania terpenów i kannabinoidów. Jeśli ciekawi Cię profil terpenowy ulubionej odmiany, przeczytaj nasze szczegółowe informacje na temat świata terpenów, kannabinoidów i nie tylko!

Jakie są efekty terpenów?

Podobnie jak zapach i smak, działanie terpenów również różni się w zależności od odmiany. Chociaż nadal nie jest pewne, czy terpeny zawarte w odmianach konopi indyjskich wytwarzają różne rodzaje haju, powszechnie wiadomo, że terpeny rzeczywiście wpływają na mózg.

Według ekspertów zajmujących się marihuaną, terpeny wpływają na ośrodki receptorowe w naszym organizmie. W zależności od receptora może to powodować dowolną liczbę reakcji, od przeciwzapalnych po wzrost poziomu dopaminy. A każdy terpen wiąże się na swój własny, niepowtarzalny sposób.

Na przykład mircen jest najczęstszym terpenem występującym w komercyjnych konopiach indyjskich i może powodować uspokajający lub zrelaksowany haj. Terpen ten występuje również w roślinach, takich jak trawa cytrynowa i chmiel i od wieków był stosowany jako naturalny środek nasenny i zwiotczający mięśnie. Chociaż nie ma konkretnych dowodów sugerujących, że palenie odmiany zawierającej mircen wywołuje senność, ten kontekst historyczny może pomóc w kształtowaniu i informowaniu badań nad wpływem terpenów i używania konopi indyjskich.

Lista terpenów w popularnych odmianach konopi indyjskich

W świecie roślin występuje niezliczona ilość terpenów – zbyt wiele, abyśmy mogli je wymienić w tym artykule. Jednak jeśli chodzi o konopie indyjskie, a konkretnie marihuanę komercyjną, lista terpenów jest znacznie krótsza i zawiera kilku kluczowych graczy, którzy pojawiają się dość często. Do najpowszechniejszych terpenów w konopiach indyjskich zalicza się limonen, kariofilen, pinen, mircen i terpinolen. Każdy z tych terpenów ma swój własny, niepowtarzalny profil zapachu i smaku oraz działanie. Sprawdź naszą listę terpenów poniżej, aby dowiedzieć się więcej o tym, które terpeny znajdują się w najpopularniejszych odmianach marihuany dostępnych na rynku:

Limonen:

Limonen (Lm) naturalnie występuje w skórce pomarańczy i cytryny. Jest to bardzo aromatyczny terpen, często klasyfikowany jako cytrusowy. Poza używaniem konopi indyjskich naukowcy odkryli, że jednym ze skutków tego terpenu jest podwyższony nastrój po przyjęciu w dużych dawkach i potencjalnie nawet właściwości przeciwgrzybicze.

Chociaż potrzeba jeszcze wielu badań, aby zrozumieć rolę limonenu w haju marihuany, limonen występuje najczęściej w następujących popularnych odmianach marihuany:

• Wedding Cake,
• Banana OG,
• Purple Hindu Kush.

Kariofilen:

Jako lekkie odejście od skórek cytryn i cytrusów, kariofilen (Cr) występuje w czarnym pieprzu, goździkach i cynamonie. Terpen ten jest wyjątkowy pod wieloma względami. Po pierwsze, ma inną strukturę molekularną i wiąże się z receptorami inaczej niż inne najpopularniejsze terpeny w branży konopi indyjskich. W przeciwieństwie do innych terpenów, które wiążą się z receptorami w ośrodkowym układzie nerwowym, duża struktura molekularna kariofilenu pozwala mu wiązać się z receptorami endokannabinoidowymi. Dzięki temu kariofilen ma silne właściwości łagodzące ból i przeciwzapalne. Popularne odmiany zawierające kariofilen:

• Pineapple Express,
• Sour Diesel,
• Chemdog,
• Gelato.

Pinen:

Pinen (Pn) to kolejny powszechny terpen o bardzo opisowej nazwie. Pinen, jak można się domyślić, występuje głównie w igłach sosny. Jest to najczęściej występujący terpen w przyrodzie, a także bardzo rozpowszechniony terpen w marihuanie. Uważa się, że podobnie jak limonen, pinen ma również działanie przeciwlękowe i łagodzące ból. To, co pinen wyróżnia się spośród innych terpenów, to jego możliwy wpływ na układ oddechowy i zdolność do otwierania dróg oddechowych. Oto kilka popularnych odmian, w których dominuje pinen:

• Green Crack,
• Cotton Candy Kush,
• Cannatonic.

Mircen:

Wśród komercyjnych odmian marihuany mircen (Mc) jest najbardziej rozpowszechnionym terpenem na rynku marihuany. Ponadto mircen występuje również w chmielu i trawie cytrynowej i można go zaklasyfikować jako mający zapach balsamiczny i przyprawowy. Mircen występuje w wielu bardzo popularnych odmianach, a jego działanie często określa się jako uspokajające. Jeśli nie masz pewności, czy kiedykolwiek próbowałeś odmiany z dominacją mircenu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kwiat, który kupisz w aptece, zawiera pewną ilość tego dominującego terpenu. Popularne odmiany zawierające mircen to między innymi:

• Blue Dream,
• OG Kush,
• Grape Ape,
• Purple Haze.

Terpinolen:

Terpinolene (Te), podobnie jak limonen, jest również terpenem cytrusowym, ale w przeciwieństwie do swojego cytrynowego odpowiednika, terpinolen pojawia się również w gałce muszkatołowej, kminku, a nawet roślinach bzu. Ten profil zapachowy przypominający kameleona sprawia, że Te prezentuje się w niektórych odmianach jako cytrusowo, a w innych kwiatowo. Jeśli chodzi o skutki, podobnie jak w przypadku większości badań nad konopiami indyjskimi, nadal wiele nie wiadomo na temat sposobu, w jaki terpeny wpływają na użytkowników konopi indyjskich podczas ich palenia lub spożycia. Jednak o terpinolenie wiadomo, że ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, co sprawia, że jest on powszechnym składnikiem mydeł do rąk i środków czyszczących. Popularne odmiany zawierające terpinolen, to między innymi:

• Orange Cookies,
• Dutch Treat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.