Przewodnik Po Delta-8-THC

Przewodnik dla początkujących po Delta-8-THC.

Dzięki niższemu procentowi mocy THC niż Delta-9, Delta-8 szybko staje się ulubieńcem entuzjastów marihuany, którzy chcą cieszyć się łagodniejszymi efektami THC. Chociaż Delta-8 nadal zapewnia uczucie relaksu, spokoju i euforii, nie jest tak silne jak jak Delta-9. Czasami nazywany „cannabis-lite”, Delta-8 zawiera kannabidiol pochodzący z konopi (CBD) zamiast THC pochodzącego z konopi indyjskich występującego w Delta-9.Czy zakup i używanie Delta-8 jest legalne w USA?

Konopie należą do gatunku roślin konopi indyjskich Sativa, ale zawierają znikome ilości THC. Konopie odnoszą się do konopi indyjskich zawierających 0,3% lub mniej THC, czyli wartość procentową ustaloną w ustawie o poprawie rolnictwa i żywienia z 2018 r. w celu odróżnienia konopi od konopi indyjskich. Hodowcy konopi muszą ubiegać się o zezwolenie DEA na uprawę konopi. Jednakże hodowcom konopi rzadko odmawia się pozwolenia na uprawę konopi komercyjnych.

Ustawa ANI z 2018 r. usunęła konopie z listy substancji kontrolowanych DEA, czyniąc konopie legalnymi w uprawie i użytkowaniu na poziomie federalnym i stanowym. Ponieważ Delta-8 nie jest nigdzie wymieniona w projekcie ustawy, prawnicy zajmujący się konopiami indyjskimi twierdzą, że kupowanie, sprzedawanie i spożywanie produktów Delta-8 jest legalne w większości stanów USA.

Ta luka w ustawie ANI z 2018 r. uczyniła Delta-8 jednym z najpopularniejszych produktów z konopi indyjskich w kraju. Jednak w sierpniu 2020 r. amerykańska DEA nieoczekiwanie wydała poprawkę do ustawy o rolnictwie, stwierdzając, że „wszystkie produkty zawierające THC na bazie syntetycznej pozostaną wymienione jako substancje kontrolowane z Grupy I”. Ponadto DEA w swoim orzeczeniu stwierdziła również, że procentowe ilości THC Delta-9 zawarte w produktach Delta-8 nie przesądzają o tym, czy produkt jest substancją kontrolowaną.

Co to oznacza? Czy sprzedaż, kupowanie i używanie Delta-8 jest legalne czy nielegalne? Na szczęście dla entuzjastów konopi indyjskich orzeczenie to sprawia, że Delta-8 wydaje się nielegalna tylko na poziomie federalnym. Komplikując oryginalny język ustawy o rolnictwie, DEA jedynie zaciemniła kwestię, czy Delta-8 jest rzeczywiście nielegalna na poziomie federalnym.

W związku z tym 21 stanów UA przyjęło przepisy zakazujące lub ograniczające sprzedaż i użytkowanie Delta-8. Idaho, Kolorado, Dakota Północna, Minnesota, Iowa, Missouri, Nowy Jork, Vermont, Delaware, Rhode Island i Karolina Południowa zakazały Delta-8. Kalifornia, Oregon, Nevada, Utah, Południowa Dakota, Luizjana, Maryland, Connecticut i Waszyngton regulują sprzedaż i użytkowanie produktów Delta-8. Kupowanie, sprzedawanie i używanie produktów Delta-8 w pozostałych stanach pozostaje na razie legalne.

Dlaczego niektóre stany zakazały lub ograniczyły użycie Delta-8?

Ustawodawcy posługują się dość przekonującym argumentem za wprowadzeniem zakazu lub regulowania stosowania preparatu Delta-8 w swoich stanach – brakiem badań FDA przeprowadzonych na temat bezpieczeństwa produktów Delta-8. Jednak niektóre firmy wytwarzające produkty Delta-8 przeprowadzają testy swoich produktów we własnych laboratoriach.

Dobrej jakości produkty Delta-8 zazwyczaj mają numer partii lub kod QR wydrukowany na opakowaniu, dzięki któremu można zobaczyć wyniki testów na stronie internetowej firmy. Z drugiej strony produkty Delta-8, które nie mogą dostarczyć wiarygodnych wyników testów, mogą zawierać wątpliwe substancje imitujące działanie Delta-8.

Jakie są zalety Delta-8?

Anegdotyczne wypowiedzi użytkowników Delta-8 sugerują, że nadal możesz czerpać korzyści z THC, ale na bardziej wyważonym poziomie. Potencjalne korzyści zdrowotne, jakie możesz uzyskać dzięki produktom Delta-8, obejmują łagodną do umiarkowanej ulgę w stanach lękowych, bólu, bezsenności, braku apetytu i sporadycznych nudnościach. Ponieważ Delta-8 jest stosunkowo nowym produktem o niskiej zawartości THC, badania badające jego działanie nie zostały jeszcze ukończone i opublikowane w czasopismach akademickich.

Jak długo utrzymują się efekty Delta-8?

W zależności od sposobu użycia produktu Delta-8, ogólnie rzecz biorąc, zależy to od tego, jak długo utrzyma się haj. Na przykład palenie lub wapowanie Delta-8 może powodować godzinne, łagodne efekty, podczas gdy jedzenie żelków Delta-8 może powodować dłuższe efekty. Dzieje się tak, ponieważ wdychany Delta-8 jest metabolizowany i eliminowany przez organizm szybciej niż spożyty w formie artykułów spożywczych Delta-8.

Delta-8 kontra Delta-9

Dlaczego ktoś miałby preferować Delta-8 zamiast Delta-9? Niektórzy ludzie reagują bardziej intensywnie na psychoaktywne działanie THC. Po zastosowaniu produktu Delta-9 mogą odczuwać niepokój i roztrzęsienie. Ich serce może bić szybko i niekontrolowanie, co prowadzi do hiperwentylacji i ataku paniki. Alternatywnie, osoby wrażliwe na THC stwierdzają, że Delta-8 nie powoduje nieprzyjemnych skutków ubocznych, takich jak Delta-9. Zamiast tego Delta-8 sprawia, że czują się kojąco zrelaksowani, spokojni i lekko euforyczni. Anegdotyczne komentarze użytkowników Delta-8 mówią, że zwiększa to również ich kreatywność.

Jakiego rodzaju produkty Delta-8 są dostępne na rynku?

Oprócz zioła Delta-8, które można wapować lub palić, żelki, produkty spożywcze, nalewki, produkty do stosowania miejscowego i kapsułki Delta-8 są również dostępne w Internecie, lub w niektórych sklepach ogólnospożywczych (w zależności od przepisów dotyczących Delta-8 obowiązujących w danym stanie USA).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.