Pomocy! Mój pies zjadł marihuanę!

Pomocy! Mój pies zjadł marihuanę! – I co teraz?

Jaxson uwielbia wchodzić do szuflady, w której trzymane są skarpety. Bailey znany jest z zrzucania jedzenia z talerza, gdy nikt nie patrzy. Ginger… no cóż, ona uwielbia nurkować w śmieciach i znajduje w tym niesamowitą przyjemność.

Psy robią czasem rzeczy, których się nie spodziewamy – a szczególnie rzeczy, w których bierze udział jakaś forma jedzenia. Wraz z pojawieniem się większej ilości marihuany na rynku, w tym artykułów spożywczych, które dostępne są dla ludzi, istnieje ryzyko, że zwierzęta domowe będą miały ogromne pragnienie wypróbowania smakołyków znajdujących się w danym domu.

Jednak co zrobić, jeśli twoje zwierzę ominęło wszelkiego rodzaju środki zapobiegawcze i odnalazło marihuanę?

Na to pytanie odpowiada Dr Judy Morgan, holistyczny lekarz weterynarii z New Jersey, autor trzech książek na temat holistycznej opieki nad zwierzętami, w tym „Yin & Yang Nutrition for Dogs” (holistyczna książka kucharska dla zwierząt domowych):

Pytanie: Czy wraz ze wzrostem legalizacji cannabis zauważyłaś wzrost przypadków, w których zwierzęta domowe przypadkowo sięgają po marihuanę?

Odpowiedź: Właściwie personalnie tego nie doświadczyłam, ale słyszałam o większym zainteresowaniu infolinii Pet Poison. Pet Poison ogłosiło 448% wzrost zainteresowania w ciągu ostatnich sześć lat.

Pytanie: Jak marihuana wpływa na zwierzęta?

Odpowiedź: Zwierzęta mają niską tolerancję na THC znajdujące się w cannabis. Z drugiej strony, kannabidiol może mieć duże korzyści zarówno w przypadku psów jak i kotów. Olej CBD z zasadniczo niskimi wartościami THC [mniej niż 0,3 procent] powszechnie stosowany jest w leczeniu stanów lękowych, epilepsji, bólu oraz zaburzeń trawiennych. Niektórzy uważają, że może on również przynieść korzyści w zakresie zarówno zapobiegania jak i leczenia nowotworów. Jest on powszechnie włączany do protokołów leczenia raka przez holistycznych lekarzy weterynarii.

Pytanie: Jakie są oznaki zatrucia marihuaną? Jakie są zagrożenia tego rodzaju zatrucia?

Odpowiedź: Typowe objawy to przede wszystkim ataksja – zwierzak wygląda jakby był pijany, posiada rozszerzone lub szklane oczy, zachowuje się tępo, doświadcza wymiotów, popuszcza mocz, bicie jego serca jest zdecydowanie zmniejszone lub zwiększone. Niektóre zwierzęta wykazują także oznaki niepokoju, a inne – odrętwienia. Wszystko zależy od spożytej dawki. Ryzykiem jest także śpiączka oraz drgawki.

Pytanie: Jeśli właściciel zwierzaka odkryje, że jego pies lub kot spożywał marihuanę, co właściwie powinien zrobić?

Odpowiedź: Jeśli właściciel widzi, że jego zwierzak zażył marihuanę w ciągu ostatniej godziny, najlepszym rozwiązaniem jest próba zmuszenia go do wymiotów. Wymioty pomaga powodować nadtlenek wodoru podany do ust.

Jeśli natomiast minęło więcej czasu, jak najszybciej powinieneś udać się ze zwierzakiem do weterynarza. Nie czekaj do następnego dnia – znajdź pogotowie lub całodobowego lekarza, który pracuje zarówno w nocy jak i w weekendy.

Zależnie od stopnia nasilenia efektów, można zastosować leczenie wspomagające przy pomocy płynów dożylnych, oraz podanie węgla aktywowanego. U zwierząt, które zapadły w śpiączkę może być konieczne wsparcie wentylacyjne przy pomocy respiratora.

Objawy mogą trwać kilka dni. Zdecydowanie nie próbuj ukrywać faktu, że twoje zwierzę spożyło marihuanę, niezależnie od tego, czy znajdujesz się w kraju w którym jest ona legalna czy nie. Lekarz weterynarii nie wyda cię policji. Jego zadaniem jest tylko wyleczenie twojego zwierzaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.