Próby ochrony zalegalizowanej marihuany

Podczas gdy w USA marihuana pozostaje nielegalna na mocy prawa federalnego, 29 stanów i Waszyngton D.C. zalegalizowało medyczną marihuanę.
Dziewięć z tych stanów plus Waszyngton D.C. zalegalizowało także rekreacyjna marihuanę.

W dodatku do ustawy Marijuana Justice Act, która proponuje zakończenie federalnego zakazu marihuany, prawodawcy na wszystkich szczeblach podjęli także działania mające na celu ochronę operacji związanych z cannabis w stanach i miastach, w których marihuana jest legalna w wyniku ingerencji ze strony rządu federalnego.

Na początku tego roku U.S. House Rep. Barbara Lee z Kalifornii, gdzie zalegalizowano zarówno medyczną jak i rekreacyjną marihuanę, wprowadziła przepisy, które zabraniają rządowi federalnemu wykorzystywania funduszy federalnych do stosowania sankcji dyscyplinarnych w temacie cannabis. Rada miejska w Berkley głosowała w zeszłym miesiącu za wnioskiem, który miałby sprawić, że Berkley stanie się „sanktuarium cannabis”, zakazując agencjom miejskim i prokuratorom federalnym egzekwowania cannabis.

W Kolorado, senator Cory Gardner aktywnie protestował przeciwko Departamentowi Sprawiedliwości i jego ingerowaniu w legalizację marihuany.

Ponad 60 procent Amerykanów uważa, że marihuana powinna być legalna – jest to najwyższy poziom wsparcia od prawie pół wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.