Przechowywanie Nasion Marihuany

Jednym z najczęstszych pytań, jakie otrzymujemy jest: „Jak przechowywać nasiona?” Niezależnie od tego, czy jest zima, czy po prostu nie masz wystarczająco dużo miejsca w pokoju do uprawy, czasami musisz przechowywać nasiona marihuany do czasu, aż nadejdzie bardziej dogodny moment.

Poniżej znajdziesz listę najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać podczas przechowywania nasion w celu długotrwałego przechowywania. Możesz myśleć o swoich nasionach marihuany tak samo, jak myślisz o swoich pąkach, jeśli chodzi o czas zbiorów; jeśli nie będziesz ich dobrze przechowywać, może dojść do katastrofy. Czasami jednak konsekwencje nie są tak widoczne wizualnie jak pleśń. Nawet jeśli wilgoć nie stanowi problemu dla nasion, nieoptymalne przechowywanie ich może prowadzić do obniżenia jakości w postaci zdegradowanych profili kannabinoidów i terpenów, co prowadzi do mniej satysfakcjonujących smaków i efektów.

1. Zachowaj ciemność.

Dwa największe zagrożenia dla nasion to światło i wilgoć. Zaczniemy od omówienia tego pierwszego. Aby utrzymać nasiona w stanie uśpienia i zapobiec przedwczesnemu kiełkowaniu, trzymaj je z dala od jasnych pomieszczeń. Trochę światła to nie koniec świata, ale pod żadnym pozorem nie należy wystawiać ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jeśli promienie UV słońca mogą spalić człowieka, wyobraź sobie, co robią z DNA zawartym w delikatnym, małym nasionku. Zalecamy umieszczenie nasion w pudełku, a następnie umieszczenie tego pudełka w ciemnej szafce lub szufladzie.

Pomyśl o tym, co dzieje się w przyrodzie. Nasiona rzadko pozostawia się na powierzchni gleby aż do następnego sezonu (w związku z tym niektóre nasiona rzeczywiście wymagają światła do kiełkowania).

2. Uważaj na wilgoć.

Wilgoć jest zabójcą nasion numer jeden. Trzymanie ich w ciemnym, wilgotnym miejscu jest sposobem na wywołanie kiełkowania. Tak więc, jeśli trzymasz je w ciemnym miejscu, nawet odrobina nadmiaru wilgoci może spowodować katastrofalny bałagan. Twoje pudełko i ciemna szuflada lub szafka powinny chronić nasiona przed wilgocią z zewnątrz, ale co z wodą już znajdującą się w powietrzu? Możesz użyć saszetek z krzemionką, aby wysuszyć powietrze w pobliżu nasion. Jedna mała, 0,5-gramowa saszetka na każde trzy nasiona powinna wystarczyć.

3. Odpowiednia temperatura.

Często zaleca się przechowywanie nasion w temperaturze 8-12°C (45-55°F). To trochę poniżej temperatury, w której większość z nas lubi utrzymywać swoje domy, więc prawdopodobnie będziesz potrzebować chłodniejszego miejsca.

Jeśli zamierzasz używać lodówki do przechowywania nasion, upewnij się, że są one przechowywane z dala od czegokolwiek, np. świeżych warzyw. Cokolwiek robisz, nie przechowuj ich w pojemniku na warzywa, jest on zaprojektowany tak, aby zatrzymywał wilgoć, a właśnie tego nie chcesz.

4. Utrzymuj stabilną temperaturę.

Być może nie masz wolnej lodówki do przechowywania nasion. W takim przypadku trzymaj je w najsuchszym i najchłodniejszym miejscu w domu i nie ruszaj ich. Utrzymanie stabilnej temperatury jest ważniejsze niż przechowywanie ich w określonym zakresie. Jeśli temperatura nasion regularnie się waha, to samo dotyczy wody zawartej w nich i w otaczającym je powietrzu. Zapobieganie gromadzeniu się i utracie wilgoci to najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby zachować nasiona.

5. Utrzymywanie czystości.

Chociaż nie zawierają substancji psychoaktywnych, nasiona są podstawowym pożywieniem wielu grup ludzi na całym świecie, szczególnie w Azji Południowo-Wschodniej. Chociaż klienci rzadko zamawiają nasiona do spożycia, ich jadalność ma wpływ na sposób ich przechowywania, ponieważ nie tylko ludzie uważają nasiona marihuany za pyszne. Zarówno owady, jak i gryzonie z radością pożerają nasiona i nawet nie przestaną doceniać tej wspaniałej genetyki automatycznie kwitnącej. Upewnij się, że miejsce przechowywania jest czyste i nie ma w nim niczego, co mogłoby przyciągnąć głodnego szczura. Jako dodatkowy środek ostrożności możesz posypać wokół zbiornika bezpieczną i nietoksyczną ziemię okrzemkową, aby zapobiec pojawienia się owadów. Ze szczurami i innymi gryzoniami sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ale użycie metalowego pojemnika do przechowywania z łatwo zamykanym zatrzaskiem utrzyma większość gryzoni na dystans.

Podsumowanie

Wykonanie tych kilku kroków powinno zapewnić bezpieczeństwo Twojej inwestycji na długie lata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.