Terpeny Pochodzące z Marihuany 

Jak możesz skorzystać z terpenów pochodzących z marihuany?

Jeśli interesujesz się marihuaną, prawdopodobnie zauważyłeś, że w dzisiejszych czasach wszyscy mówią o terpenach. Nadają różnym szczepom ich unikalny aromat i smak i potencjalnie przyczyniają się do efektu otoczenia. Społeczność konopna wydaje się coraz bardziej wierzyć, że terpeny mogą wpływać na interakcje kannabinoidów z ludzkim ciałem. Przy całym tym zamieszaniu wokół terpenów z konopi, łatwo zapomnieć, że nie występują one wyłącznie w tej konkretnej roślinie.

Inne rośliny również mają terpeny. Nawet niektóre owady wytwarzają terpeny. Można je znaleźć wszędzie w produktach, które używamy każdego dnia, takich jak piwo, perfumy i owoce. Terpeny są obecnie jedynymi składnikami rośliny konopi, które zostały uznane przez Food and Drug Administration (FDA). Terpeny zostały zakwalifikowane jako dodatek bezpieczny dla żywności ze względu na ich popularność i szerokie zastosowanie w wielu różnych produktach. Jednak uznanie FDA dotyczyło terpenów i nie jest specyficzne dla rośliny konopi.

Mimo że FDA uznaje terpeny za dodatek bezpieczny dla żywności, organizacja niekoniecznie wydała jakiekolwiek oświadczenie, że mają one korzyści lecznicze lub terapeutyczne. Jest to zgodne z ich ogólną niechęcią do zatwierdzania konopi indyjskich w leczeniu jakiejkolwiek choroby lub stanu. Mimo to wydali oświadczenie o wsparciu badań naukowych nad właściwościami leczniczymi konopi i produktów pochodnych konopi. Niektóre produkty na bazie konopi zostały zatwierdzone, ale są dostępne tylko na receptę i tylko na określone dolegliwości.

Wiele badań nad potencjalnymi korzyściami płynącymi z konopi koncentrowało się do tej pory na kannabinoidach, ale może się to zmienić w nadchodzących latach. Gdy dowiadujemy się więcej o terpenach, rośnie zainteresowanie tym, czym dokładnie są i co mogą dla nas zrobić. Aby pogłębić swoją wiedzę o tym, jak te związki organiczne mogą wchodzić w interakcje z ciałem, dowiedz się więcej o terpenach z konopi.

Czym są terpeny?

Znajdujące się w owocach, kwiatach, innych roślinach, a nawet niektórych owadach, terpeny są związkami organicznymi. Gdziekolwiek się znajdują, nadają organizmom zapachy i smaki. W konopiach, trichomy znajdują się w gruczołach żywicznych lub włoskach, gdzie głównie znajdują się kannabinoidy. Trichomy to maleńkie kryształy, które widzisz na powierzchni kwiatu konopi.

Jednym z pierwszych powodów, dla których ludzie zainteresowali się terpenami, jest to, że mogą wpływać na twój haj. Znany również jako efekt otoczenia, istnieje przekonanie, że kannabinoidy oddziałują różnie z ludzkim ciałem w zależności od otoczenia terpenów, które ze sobą przynoszą. To może pomóc wyjaśnić tajemnicę, dlaczego różne szczepy są często powiązane z innymi efektami.

Terpeny pochodzące z cannabis

W konopiach zidentyfikowano ponad 150 różnych terpenów. Jest to dodatek do 100 lub więcej różnych zidentyfikowanych kannabinoidów. Uważa się, że konopie indyjskie mogły opracować te terpeny, które pomagają chronić im się przed drapieżnikami, bakteriami i grzybami, a jednocześnie przyciągają zapylacze.

Mogą to być nie tylko robaki i małe organizmy dotknięte terpenami. Niektórzy ludzie od dawna wierzyli, że aromaty mogą prowadzić do reakcji fizjologicznych w ludzkim ciele. Jest to jeden z powodów, dla których aromaterapia i olejki eteryczne stały się tak popularne. Niedawno niektórzy naukowcy udowodnili, że możemy doświadczać zmian fizjologicznych w oparciu o wpływy aromatyczne.

Innymi słowy, terpeny opracowane przez rośliny konopi w celu przyciągania zapylaczy i odstraszania szkodników mogą również mieć dla nas pewne korzyści. Terpeny pochodzące z konopi to wszelkie terpeny, które są wytwarzane naturalnie przez roślinę konopi, a następnie zbierane z tej rośliny. Te rodzaje terpenów są często preferowanym wyborem przez większość ludzi, ponieważ są wyciągane bezpośrednio z rośliny, a nie wytwarzane w laboratorium. Jest to ważne dla ludzi, którzy wierzą w podejście do konopi oparte na całej roślinie i rozumieją, że niezbędne cząsteczki w roślinie konopi mogą mieć korzystniejsze i bardziej synergiczne efekty, gdy wszystkie ze sobą współpracują.

Syntetyczne terpeny

Oczywista różnica między terpenami syntetycznymi a terpenami pochodzącymi z konopi polega na tym, że te syntetyczne powstają w laboratorium. Innymi słowy, nie są one naturalnymi terpenami i nie zostały znalezione ani pochodzące z konopi. Te wytworzone w laboratorium terpeny są nadal uważane przez FDA za związane z konopiami, co jest nieco dziwne, ponieważ wiele terpenów zawartych w konopiach znajduje się również w wielu innych rodzajach roślin, a syntetyczne terpeny z definicji nie pochodzą z roślina konopi.

Chociaż wiele osób nadal preferuje naturalne terpeny pochodzące z konopi, terpeny syntetyczne mają pewne zalety. Na przykład produkcja tych wyprodukowanych w laboratorium wersji terpenów z konopi znacznie ułatwia odtworzenie określonych profili terpenowych. Chociaż profile terpenowe szczepów mogą nie być całkowicie spójne w różnych roślinach, te same procesy laboratoryjne z konieczności będą prowadzić do tych samych terpenów raz za razem.

Jest to szczególnie korzystne w przypadku badań naukowych. Gdy naukowcy próbują dowiedzieć się więcej o terpenach, mogą mieć całkowitą pewność, że nie ma nieplanowanych lub nieznanych zmiennych w postaci różnic między badanymi przez nich terpenami. Dokładność, spójność i niezawodność syntetycznych terpenów oznacza większą niezawodność, jeśli chodzi o badania naukowe lub cokolwiek innego, co wymaga pełnej precyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.