Wiele Różnych Zastosowań Konopi

Obaj ojcowie założyciele Ameryki uprawiali konopie na swojej ziemi. Już w 1607 r. roślina została wyprodukowana w Wirginii, a od 1619 r. wszyscy plantatorzy w kolonii byli prawnie zobowiązani do jej uprawy. Konopie zostały użyte w papierze, na którym wydrukowano Deklarację Niepodległości, sznur wokół Konstytucji Stanów Zjednoczonych został podobno zrobiony z rośliny, a pierwsza flaga USA składała się z konopi. Konopie są rośliną ogólnoamerykańską, której uprawa i użytkowanie były niegdyś podstawą amerykańskiej gospodarki, a ich historia i zastosowanie były ściśle związane z historią narodu.

Konopie przemysłowe były od lat zakazane przez rząd federalny, niegdyś główna uprawa w USA, obecnie winna przez stowarzyszenie i uznana za wyjętą spod prawa wraz ze swoim psychoaktywnym kuzynem, cannabis. Ale zmiana jest w powietrzu. W ostatnich latach Oregon, Północna Dakota, Vermont, Montana i Zachodnia Wirginia poparły legalną uprawę konopi. Departament Rolnictwa Kentucky zatwierdził 12 800 akrów pod uprawę konopi w 2017 r., co oznacza potrojenie liczby akrów w porównaniu z danymi z poprzedniego roku (w latach 40. pola konopne obfitowały w Kentucky, a handel konopiami w USA był bardziej opłacalny niż kukurydza i soja).

Konopie to niezwykle wszechstronna uprawa. Może być używany do produkcji papieru, tekstyliów, paliw, żywności, lin i tworzyw sztucznych. Czy Stany Zjednoczone ożywią swój romans z konopiami, czy też prawodawcy i wielkie branże, takie jak ropa naftowa i budownictwo, wyeliminują możliwe odrodzenie konopi? Wielorakie zastosowania konopi sprawia, że jest to cudowna uprawa, a cudowne uprawy zabierają pieniądze innym branżom. Więc jak wszechstronne są konopie?

Biopaliwo

W 1941 roku, na długo zanim stacje biopaliw stały się hipisowską niszą, amerykański przemysłowiec Henry Ford wyprodukował samochód, którego silnik mógł być napędzany paliwem konopnym. Konopie można wykorzystać do produkcji bioetanolu i biodiesla. Podczas gdy niektóre badania bagatelizują biopaliwa jako rozwiązanie problemu zmian klimatycznych, biopaliwo z konopi jest bezpieczniejsze dla środowiska w produkcji niż burak cukrowy, olej palmowy czy kukurydza. Ponadto, konopie przemysłowe rosną w każdym klimacie od umiarkowanego do gorącego i pozostawiają glebę w lepszym stanie niż podczas sadzenia (uprawa konopi przywraca azot do gleby). Konopie są tanim substytutem ropy naftowej, alternatywnej rośliny uprawnej, która zabiera pieniądze firmom naftowym i gazowym.

Materiał budowlany

Materiały budowlane na bazie roślin pozwalają budować zdrowe, zeroemisyjne budynki i zmniejszają zależność od ograniczonych lub drogich zasobów. Po zmieszaniu ze spoiwem na bazie wapna, drzewny rdzeń przemysłowego rośliny konopi mogą zostać przekształcone w panele drewniane, które zapewniają silną barierę dla utraty ciepła i są odporne na ogień, pleśń i gnicie. Materiały budowlane, takie jak sztukaterie, płyty pilśniowe, dywany, bloki cementowe i izolacja, mogą być również wykonane z konopi. Podczas gdy wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak konopie i słoma, spada od lat, zwiększona świadomość energii odnawialnej i zmian klimatycznych doprowadziła do wzrostu zainteresowania materiałami budowlanymi na bazie roślin.

Odzież i tkaniny

Czy zrównoważona odzież to nasza przyszłość? Według kalifornijskiego przedsiębiorcy i działacza na rzecz ochrony przyrody, Roba Jungmanna, niedługo wszyscy będą nosić koszulki wykonane z konopi. Konopie są wygodne i stają się bardziej miękkie za każdym razem, gdy są prane. Są również przyjazne dla środowiska. Konopie zużywają mniej wody i produkują więcej roślin z hektara niż bawełna. Co więcej, konopie zwracają azot do gleby, podczas gdy bawełna zubaża ziemię w składniki odżywcze, zwłaszcza jeśli nie jest rotowana z innymi uprawami. W Kalifornii rolnicy uprawiający bawełnę walczą o utrzymanie plonów z powodu przedłużającej się suszy. Czy uprawa konopi jest rozwiązaniem problemu suchej gleby w tym stanie?

Papier

Papier to nie jest czysta produkcja. Niektóre szacunki sugerują, że produkcja papieru generuje 220 milionów funtów toksycznych zanieczyszczeń i trzy razy więcej dwutlenku węgla niż lotnictwo (czyli około 10% globalnej emisji dwutlenku węgla). Z drugiej strony papier konopny jest lepszy dla środowiska. Jest naturalnie bezkwasowy i nie żółknie ani nie łamie się. Papier konopny można wybielić nadtlenkiem wodoru i nie trzeba go wybielać chlorem. Lasy nie muszą być wycinane, aby móc go wyprodukować.

Jedzenie

Konopie od dawna są reklamowane jako pożywienie, mniej znany kuzyn bogatych w składniki odżywcze cudownych pokarmów, takich jak nasiona chia, olej kokosowy, awokado i granat. Nasiona konopi są bogate w białko i zawierają idealny stosunek tłuszczów omega 3, 6 i 9. Bogate w magnez, potas i błonnik pokarmowy nasiona konopi pomagają przy egzemie, astmie, chorobach serca i nadciśnieniu. Niektóre dowody sugerują, że nasiona konopi i olej konopny poprawiają pamięć i zwalczają depresję.

Podsumowanie

Konopie to jedna z najszybciej rozwijających się zrównoważonych źródeł energii na świecie. Ponad 30 krajów pozwala rolnikom na uprawę konopi przemysłowych. Miejmy nadzieję, że z roku na rok, dołączać będą do nich kolejne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.