Badania nad stosowaniem marihuany w chorobie Crohna

Izraelski lekarz przeprowadza badania nad stosowaniem marihuany w chorobie Crohna.

Dzięki dziesięcioleciom badań, izraelski lekarz oraz wiodący naukowiec ds. marihuany znalazł wiele dowodów, że marihuana może pomóc złagodzić objawy choroby Crohna, znajdując leczenie, które skupia się na zmuszeniu choroby do remisji.

Dr. Timna Naftali omówiła to, coo wykazują jej badania dotyczące roli marihuany w łagodzeniu objawów choroby Crohna podczas konferencji medialnej prowadzonej przez firmę zajmującą się medyczną marihuaną oraz badaniami Tikun Olam w jej biurze w Nowym Jorku. Naftali odwiedziła USA, aby wziąć udział w konferencji poświęconej chorobie trawiennej w Waszyngtonie.

Choroba Leśniowskiego-Crohna, forma zapalnej choroby jelit (IBD), dotyka nawet 1,6 miliona Amerykanów i liczba ta rośnie na całym świecie. Ponieważ nie ma lekarstwa na IBD, nawet podczas operacji, Naftali wyjaśniła, że celem jest zmuszenie zaburzenia do remisji.

Jej pierwsze badanie, przeprowadzone w 2008 r. objęło 21 pacjentów z przewlekłą chorobą Leśniowskiego-Crohna.

„Połowa z nich paliła dwa papierosy z marihuaną dziennie, a pozostali palili placebo kwiatów marihuany nie zawierających THC” – powiedziała.

Podczas gdy wczesne badania wykazały pozytywne wyniki, pacjenci dopiero po jakimś czasie doświadczyli remisji.

W 2011 r. Naftali i jej zespół przeprowadzili randomizowane, kontrolowane badanie z podwójnie ślepą próbą. Pacjenci stosowali odmianę z Tikun Olam’s Erez. Wyniki wykazały poprawę wśród osób stosujących cannabis.

„Całkowitą remisję osiągnęło 5 z 11 pacjentów w grupie kontrolnej stosującej marihuanę oraz 1 z 10 pacjentów z grupy placebo” mówi Naftali. Doświadczono także dodatkowych korzyści. „Kilku pacjentów odstawiło sterydy, a grupa cannabis odnotowała poprawę zarówno w dziedzinie apetytu jak i snu, i wszystko to bez znaczących skutków ubocznych”.

Naftali wyjaśnia, że spadek doświadczanych objawów wśród grupy cannabis wynika z przeciwzapalnych właściwości kannabidiolu (CBD) na okrężnicę; substancja zmniejszyła także doświadczane stany lękowe wśród pacjentów. Przypomniała ona także, że we wcześniejszych badaniach „ludzie palili marihuanę, podczas gdy teraz pacjenci używają inhalatorów CBD lub produktów spożywczych”.

Gastroenterolog z Israel’s Meir Hospital i Kupat Holim Clinic zauważył, że dowody wskazują, że manipulowanie układem endokannabinoidowym może mieć korzystny wpływ na osoby cierpiące na IBD.

„Ludzie cierpiący na IBD mają niski poziom endokannabinoidów, które wydają się zapewniać konopie indyjskie, co pomaga zmniejszyć stan zapalny, którym jest jeden z objawów Crohna”, powiedział Naftali.

Mimo, że Izrael stoi na czele badań nad marihuaną, doktor Naftali mówi, że izraelskie Ministerstwo Zdrowia nie finansuje badań nad marihuaną. Tikun Olam i prywatni sponsorzy wspierają badania nad marihuaną medyczną, w tym Naftali, w Izraelu.

Naftali powiedziała, że chciałaby, aby izraelskie Ministerstwo Zdrowia sprawowało większą kontrolę nad przychodniami poprzez ściślejsze połączenie ich z lekarzami. Obecnie 30 000 pacjentów leczonych marihuaną w kraju wybiera własne odmiany cannabis (spośród 25 obecnie dostępnych na rynku izraelskim).

„System musi być bardziej uporządkowany”, powiedział Naftali. „Lekarze powinni przepisywać określone szczepy, znać ich mocne strony oraz przechowywać dane na temat leczenia z pomocą medycznej marihuany, tak jak robi się to w przypadku innych leków na receptę, które znajdują się w aptekach,” mówi Naftali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.