Cannabis podczas ciąży

Cannabis podczas ciąży: 3 rzeczy, które powinna wiedzieć każda mama.

Mimo iż cannabis utrzymuje stały wzrost akceptacji, rola marihuany w życiu kobiet w ciąży nadal pozostaje kontrowersyjna. Status marihuany jako nielegalnej substancji utrudnia badania medyczne, co oznacza, że wiele z tego co wiemy o korzyściach wynikających ze stosowania cannabis – w tym w jaki sposób wpływa na zdrowie i rozwój dziecka – jest anegdotyczne. Ta sprzeczność może być dezorientująca dla kobiet w ciąży, które uważają, że cannabis może być pomocne, ale obawiają się, że może to negatywnie wpłynąć na zdrowie ich dziecka.

1. Cannabis może pomóc w łagodzeniu wielu objawów ciąży.

Biorąc pod uwagę to, co wiemy na temat marihuany i tego jak wchodzi w interakcję z układem endokannabinoidowym, nietrudno zrozumieć, dlaczego stosowanie marihuany przez kobiety w ciąży wzrasta. Ciąża może mieć ogromne konsekwencje dla organizmu, wiele kobiet cierpi na problemy takie jak nudności, stany lękowe, depresja, bezsenność, a marihuana jest dostępnym i bardzo skutecznym rozwiązaniem.

2. CDC nie zaleca stosowania cannabis podczas ciąży.

Stanowisko CDC w sprawie stosowania cannabis w czasie ciąży jest całkiem jasne: nie rób tego. Stanowisko jest takie a nie inne, ponieważ istnieją badania wskazujące, że substancje chemiczne w cannabis, a szczególnie THC, mogą być szkodliwe dla rozwoju dziecka. Te potencjalne zagrożenia wykraczają poza ciążę do karmienia piersią, ponieważ agencja sugeruje, że mleko matki jest kolejnym sposobem przekazywania tych substancji – nawet po zaprzestaniu stosowania cannabis. A ponieważ ich stanowisko obejmuje marihuanę we wszystkich możliwych postaciach, CBD zaleca unikanie wszystkich produktów zawierających cannabis, w tym artykuły spożywcze, kremy, wapowanie oraz dabbowanie.

3. Badania są wciąż niekompletne.

Czytając zalecenia CDC, należy zwrócić uwagę na język i sformułowania takie jak – „Chociaż potrzebne są dalsze badania….” oraz „dane dotyczące skutków ekspozycji na marihuanę są ograniczone i sprzeczne”, ponieważ wskazują one jak mało wiemy o tym, czy marihuana wpływa czy nie wpływa na wzrost i rozwój dziecka. Po prostu nie ma jeszcze żadnych ostatecznych dowodów naukowych, a zdolność do dalszych badań zależy od legalizacji na poziomie federalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.