Jakość nasion marihuany

Jakość nasion marihuany: Co warto wiedzieć zanim zaczniemy uprawiać marihuanę.

Jednym z kluczy do uzyskania zdrowych i energicznie rosnących roślin marihuany są wysokiej jakości nasiona. Oczywiście do uzyskania końcowej wydajności przyczyniają się także składniki odżywcze, odpowiednie podlewanie i dobra jakość światła, ale rozpoczęcie uprawy z dobrą genetyką jest równie ważne, jeśli nie najważniejsze. Pozyskiwanie wysokiej jakości nasion marihuany zapewnia, że otrzymasz dokładnie takie rezultaty jakich oczekujesz. Zapewnia ci to nie tylko pożądane profile kannabinoidów i terpenów, ale także pomaga uniknąć pustych nasion.

Istnieje kilka czynników, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie nasion, które pomagają nam rozróżnić dobrą genetykę od nasion, które nie są warte ani czasu ani naszego wysiłku.

• Wygląd

Dobrym sposobem na ocenę jakości i cech nasion jest uświadomienie sobie, jak powinny one wyglądać. Niektóre szczegóły są rażąco oczywiste, podczas gdy inne potrzebują trochę czasu na szybszą identyfikację. Zdrowe i genetycznie lepsze nasiona mają ciemniejsze kolory na swojej zewnętrznej powłoce. Odcienie szarości i czerni są oznakami dobrego materiału siewnego, czasami posiadają one także paski przypominające paski tygrysie.

Zdrowe nasiona wyglądają tak, jakby na swojej skorupce miały powłokę z wosku. Uwidacznia się to podczas wystawiania ich na jasne światło. Ciemniejsze i lepszej jakości nasiona są twarde w dotyku; aby to sprawdzić umieść nasiono między palcami i ściśnij sprawdzając jego sprężystość. Jeśli nasiona są twarde i nie uginają się ani nie pękają pod wpływem nacisku, to jest bardziej niż prawdopodobne, że warto je zasadzić.

Słabe lub stare nasiona od razu pękają i kruszą się pod ciśnieniem. Jeśli nasiona łamią się pod naciskiem – są one bezużyteczne i nie są warte twojego czasu.

Niedojrzałe i zbyt młode nasiona są w kolorach białym i zielonym. Jest mało prawdopodobne, że będą one w stanie wykiełkować, a jeśli im się to uda, z pewnością potrwa to o wiele dłużej. Warto inwestować w nasiona w wieku optymalnym, które są pewne w uprawie.

• Nasiona znalezione w worku z marihuaną

Niektórzy palacze często są bardzo szczęśliwi gdy znajdą nasiona w worku z marihuaną. Jednak nasiona te są całkowicie bezużyteczne i tak naprawdę wcale nie masz szczęścia, i to z kilku powodów…

Po pierwsze, znalezienie nasion w worku z marihuaną oznacza, że hodowca zawiódł i pozwolił swoim roślinom żeńskim się zapylić. Kiedy kwiaty są zapylane, przestają one produkować bogatą w THC żywicę i zaczynają kierować swą energię w produkcję nasion.

Po drugie, nasiona zwiększają całkowitą wagę worka, co oznacza, że kupujesz mniej marihuany za więcej pieniędzy.

• Test

Jeśli nadal nie masz pewności co do jakości swoich nasion, mimo iż przeanalizowałeś ich wygląd oraz wytrzymałość, nadszedł czas na włożenie fartucha laboratoryjnego i odpowiednich okularów. Dobra, żartujemy. Test, który proponujemy jest niezwykle prosty i posiada tylko dwa możliwe wyniki.

Napełnij szklankę lub słoik wodą i włóż do środka nasiona.

Ta prosta metoda to świetny sposób na odróżnienie dobrej genetyki od tej słanej; nasiona będą, dosłownie, albo pływać albo tonąć. Nasiona, które utrzymują się na powierzchni, są bardziej niż prawdopodobnie niskiej jakości i należy je wyrzucić. Nasiona, które opadają na dno jak kula armatnia są prawdopodobnie zdrowe i jak najbardziej nadają się do uprawy.

• Kiełkowanie

Jedyną stuprocentową metodą zbadania potencjału genetycznego nasion jest po prostu umieszczenie ich w glebie. Oczekiwanie na rezultaty nie potrwa zbyt długo. Opcja ta najlepiej sprawdzi się u hodowców, którzy mają czas i miejsce na ryzykowne projekty. Hodowcy uprawiający marihuanę do celów komercyjnych prawdopodobnie nie mają czasu na tego typu eksperymenty.

• Dobre źródło

Najlepszym sposobem na uzyskanie nasion dobrej jakości jest po prostu znalezienie renomowanego banku nasion. Firmy te szczycą się swoimi umiejętnościami hodowlanymi i zapewniają, że ich klienci otrzymują dokładnie to, co kupili.

Alternatywą jest zaryzykowanie i kupienie nasion od hobbysty. Nie znaczy to, że hodowcy hobbystyczni nie są w stanie wyprodukować fantastycznej genetyki, ale jeśli nie jesteś pewien ich umiejętności, nie ma sposobu aby sprawdzić, że nasiona od nich będą naprawdę rosły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.