Konopie Są Bardziej Wydajne Niż Drzewa

Konopie są bardziej wydajne niż drzewa w pochłanianiu dwutlenku węgla, mówi naukowca z Cambridge.

Konopie to naprawdę wszechstronna uprawa!

Naukowiec z Uniwersytetu Cambridge, Darshil Shah, twierdzi, że konopie mogą wychwytywać dwutlenek węgla z atmosfery dwa razy skuteczniej niż lasy, zapewniając jednocześnie architektom i projektantom biomateriały neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

„W wielu badaniach uważa się, że konopie są jednym z najlepszych konwerterów CO2 na biomasę” – powiedział Shah, który jest starszym badaczem w Cambridge Centre for Natural Material Innovation.

„Są jeszcze wydajniejsze niż drzewa. Konopie przemysłowe pochłaniają od 8 do 15 ton CO2 na hektar uprawy. Dla porównania, lasy zazwyczaj wychwytują od 2 do 6 ton CO2 na hektar rocznie, w zależności od liczby lat wzrostu, regionu klimatycznego, rodzaju drzew itp.”

Biotworzywa i niskoemisyjne materiały budowlane wykonane z tej rośliny mogą być wykorzystywane do „zastąpienia kompozytów z włókna szklanego, aluminium i innych materiałów w różnych zastosowaniach” – dodał.

Centrum Innowacji Materiałów Naturalnych, część Wydziału Architektury Uniwersytetu Cambridge, prowadzi badania nad biomateriałami, aby „zmienić sposób, w jaki budujemy, aby osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla”.

Praca Shaha koncentruje się na inżynierii kompozytów z drewna, bambusa i włókien naturalnych, a także konopi, które opisuje jako „wszechstronną uprawę, która oferuje materiały i zasoby w wielu formach”. „

Konopie lub konopie przemysłowe to odmiana rośliny Cannabis sativa, które zawierają bardzo niski poziom psychoaktywnego związku tetrahydrokannabinolu (THC) w porównaniu do marihuany, która jest inną odmianą.

Biotworzywa i materiały budowlane neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla wytwarzane z rośliny mogą być wykorzystywane do „zastąpienia kompozytów z włókna szklanego, aluminium i innych materiałów w różnych zastosowaniach” – powiedział. Dodaje.

Centrum Innowacji Materiałów Naturalnych, część Wydziału Architektury Uniwersytetu Cambridge, prowadzi badania nad biomateriałami, aby „zmienić sposób, w jaki budujemy, aby osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla”.

Praca Shaha koncentruje się na inżynierii kompozytów z drewna, bambusa i włókien naturalnych, a także konopi, które opisuje jako „wszechstronną uprawę, która oferuje materiały i zasoby w wielu formach”. 

Obecnie konopie są coraz częściej wykorzystywane do produkcji bioplastików, materiałów budowlanych i biopaliw, a także produktów zawierających kannabidiol (CBD), substancję czynną reklamowaną ze względu na rzekome korzyści zdrowotne. Silne, sztywne włókna, które tworzą zewnętrzną stronę pręta, mogą być wykorzystywane do produkcji produktów z bioplastiku, w tym części samochodowych, a nawet łopat turbin wiatrowych i paneli bocznych, powiedział Shah.

Uważamy, że panele sidingowe z bioplastiku konopnego stanowią odpowiednią alternatywę dla paneli aluminiowych, bitumicznych i stalowych ocynkowanych, zużywając jedynie 15-60% energii potrzebnej do ich produkcji.

Paździerz, będący zdrewniałą wewnętrzną częścią łodygi, może być wykorzystany do wykonania „betonu konopnego”, materiału do wypełniania i ocieplania ścian nienośnych.

Grunty rolne w Wielkiej Brytanii emitują średnio około 3 ton CO2 na hektar rocznie” – powiedział. „Konopie oferują niesamowite pole działania, aby rozwijać lepszą przyszłość”. Ponadto konopie produkują więcej włókna użytkowego z hektara niż leśnictwo.

Możemy produkować biotworzywa, które mogą zastąpić kompozyty z włókna szklanego

Shah ostatnio współpracował z filmowcem Stevem Barronem, który przekształcił 21-hektarową farmę Margent w Cambridgeshire w uprawę konopi i wykorzystał zbiory do budowy własnego domu.

Gospodarstwo uprawia organicznie konopie przemysłowe, jeszcze bardziej zmniejszając emisje w porównaniu z konwencjonalnym rolnictwem, gdzie od 30 do 40% emisji pochodzi z nawozów i pestycydów.

Pan Shah współpracuje z farmą nad opracowaniem nowych niskoemisyjnych materiałów, które można by wykorzystać w produkcji i budownictwie.

„Dzięki włóknom konopnym Margent Farm i przy użyciu w 100% żywic pochodzenia biologicznego możemy produkować biotworzywa, które mogą zastąpić kompozyty z włókna szklanego, aluminium i inne materiały w różnych zastosowaniach”.

Możemy wykorzystać bogactwo wiedzy tekstylnej, którą ludzie gromadzili przez tysiące lat, aby wyprodukować szereg kompozytów włókien tekstylnych o właściwościach odpowiednich dla produktów niekonstrukcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.