Żeń-szeń Redukuje Efekty THC

Żeń-szeń amerykański zmniejsza dyskomfort związany z THC przy zbyt mocnych efektach.

Co zrobić, gdy działanie marihuany jest zbyt duże, gdy powoduje zamieszanie i dyskomfort?

Oprócz listy powszechnych „środków zaradczych”, nowy patent amerykański twierdzi, że aktywny składnik żeń-szenia amerykańskiego, falcarinol, może być najskuteczniejszym rozwiązaniem negatywnych skutków THC. Ale czy to prawda?

Roślina redukująca negatywne skutki THC

Podczas spożywania zbyt dużej ilości THC, psychoaktywnej marihuany, mogą wystąpić niepożądane skutki, w tym ataki paniki, paranoja, przyspieszone bicie serca i uczucie duszenia – to się zdarzało, zdarza i będzie się zdarzać. Jednym ze sposobów przezwyciężenia tych negatywnych skutków jest spożywanie kannabidiolu (CBD). Według badań, unikalna cząsteczka równoważy wpływ THC na mózg i łagodzi skutki uboczne.

Istnieją również inne metody, takie jak ibuprofen, czarny pieprz czy owoce cytrusowe, oparte na „babcinych środkach”, które pomagają opóźnić działanie marihuany podczas doświadczania jej zbyt mocnych efektów. Z badań wynika, że amerykański imbir ma zdolność rozwiązywania przynajmniej części problemów problem.

Amerykański „imbir”

Wszystkie te sugestie mają podstawy naukowe i są w pewnym stopniu skuteczne – ale żadna bezpośrednio nie zaprzecza wpływowi THC na mózg, w przeciwieństwie do rośliny. Żeń-szeń amerykański (Panax quinquefolius) – zwłaszcza jego korzenie.

Korzeń żeń-szenia zawiera palakrynol, który wspomaga rozwój efektów marihuany.

Ta metoda ograniczania negatywnych skutków THC z żeń-szeniem amerykańskim jest tak dobra, że prawdopodobnie jest w trakcie procesu patentowego USA opisującego zastosowanie jednego ze składników aktywnych w żeń-szeniu – Falcarinolu. Korzeń żeń-szenia amerykańskiego Zawiera do 14% palkrynolu.

Falcarinol

Aby zrozumieć, w jaki sposób falcarinol przeciwdziała działaniu THC, należy najpierw zrozumieć, jak działa THC. THC jest agonistą układu endokannabinoidowego, czyli wiąże się z jego receptorami (w szczególności receptorami CB1) i stymuluje go. Falcarinol nazywany jest odwrotnym agonistą. Wiąże się również z receptorami CB1 w układzie endokannabinoidowym – hamuje efekty zamiast je stymulować. Innymi słowy, falcarinol ma odwrotny efekt niż THC – więc spożywanie żeń-szenia amerykańskiego zmniejszy katalityczny efekt spożywania konopi indyjskich.

Falcarinol to alkohol tłuszczowy występujący w marchwi, żeń-szeniu, pasternaku i bluszczu. W marchwi jego zawartość wynosi około 2 miligramów na kilogram. Prawdopodobnie będziesz musiał zjeść dużo marchwi, aby osiągnąć skuteczną dawkę falcarinolu.

Jednak w zeszłym miesiącu wynalazcy złożyli wniosek patentowy dotyczący stosowania żeń-szenia w przypadku przedawkowania. Ich wynalazek to w rzeczywistości tabletki na bazie gumy zawierające 300 mg żeń-szenia, oprócz substancji słodzących. Więc jeśli twoje efekty po marihuanie są zbyt mocne, możesz przyjąć tabletkę i żuć ją jak gumę. Tabletka stopniowo zmniejszy działanie THC. Każdy, kto nie chce czekać do końca patentu, może zamówić kapsułki z żeń-szeniem amerykańskim online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.