Prawo w Urugwaju

Prawo w Urugwaju

Prawo dotyczące marihuany w Urugwaju.

Prawo w Urugwaju zezwala stałym mieszkańcom kraju w wieku powyżej 18 roku życia na kupowanie marihuany z miejscowych przychodni i na spożywanie ich w miejscach publicznych.

Dorośli mieszkańcy Urugwaju mogą również uprawiać do sześciu roślin marihuany w celach prywatnych.

Personalna konsumpcja i uprawa marihuany w Urugwaju legalna jest od 2013 roku, kiedy to w kraju Ameryki Południowej postanowiono – jako pierwsi na świecie – aby zakończyć prohibicję marihuany. Zeszłego lata kraj zaczął sprzedawać rekreacyjną marihuanę uregulowaną przez państwo w celu dalszego ograniczenia nielegalnego rynku.

Aby kupić marihuanę z przychodni, dorośli muszą najpierw aplikować o dodanie do krajowego rejestru pacjentów. Mogą wtedy wybrać spośród trzech różnych odmian cannabis, z których każda różni się zawartością kannabinoidów.
Co najmniej jeden z trzech dostępnych szczepów zawiera niższe poziomy tetrahydrokannabinolu (THC) i wyższe poziomy kannabidiolu (CBD).

Sprzedawanie marihuany zagranicznym turystom, bez względu na ich wiek, nie jest zgodne z prawem.

Mieszkańcy Urugwaju mogą również brać udział w Cannabis Clubs, w których partycypuje od 15 do 45 osób, które hodują i dystrybuują marihuanę wśród swoich członków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.