Zioła z Twojego Ogródka Które Możesz Wapować

8 ziół z Twojego ogródka, które możesz waporyzować.

Waporyzator ziołowy to urządzenie zasilane bateryjnie, które nagrzewa się, aby wytworzyć opary, które są wdychane przez użytkownika. Waporyzacja ziół może zapewnić wspaniałe doznania aromatyczne, a ich terapeutyczne właściwości mogą przynieść ulgę w różnych dolegliwościach.

Podczas gdy zioła konopne są dostępne w aptekach stacjonarnych i internetowych, inne popularne zioła używane w ziołowych waporyzatorach można łatwo znaleźć na swoim podwórku:

Zielona herbata

Zielona herbata to najczęściej spotykane zioło w prawie każdym domu. Jego właściwości lecznicze są znane wszystkim. Zielona herbata doskonale nadaje się do waporyzacji, ponieważ zapewnia szereg korzyści zdrowotnych. Kofeina, która jest dominującym związkiem pobudzającym w zielonej herbacie, łagodzi drobne bóle, a także łagodzi depresję.

Mówi się, że waporyzacja zielonej herbaty wywołuje bardzo stymulujący szum, ponieważ kofeina jest skutecznie odparowywana. W wyższej temperaturze kofeina pojawia się znacznie szybciej i może spowodować gwałtowny wzrost poziomu energii, podczas gdy niższa temperatura zapewnia bardziej subtelne, kojące doznania.

Lawenda

Lawenda jest prawdopodobnie najpopularniejszym wyborem ziół aromatycznych i najpopularniejszym ziołem waporyzacyjnym, jeśli chodzi o lecznicze zastosowanie ziół (poza konopiami indyjskimi). Oprócz słodkiego aromatu, wiadomo również, że stymuluje przepływ krwi, indukuje sen, zmniejsza stres i niepokój, a także ma właściwości przeciwutleniające i antybiotyczne.

Wystarczy dodać kilka płatków suszonej lawendy do mieszanki ziołowej. Lawenda znana również ze swojego wyjątkowego smaku ma słodki zapach i działa uspokajająco na umysł, szczególnie w połączeniu z innymi ziołami. Znakomicie uzupełnia inne zioła, zwłaszcza w ziołowym wapowaniu.

Rumianek

Uprawiany szeroko w Europie i Azji Zachodniej, rumianek jest wspólną nazwą kilku podobnych do stokrotek roślin z rodziny Asteraceae. Rumianek działa nie tylko przeciwskurczowo, ale także przeciwzapalnie i szeroko stosowany w leczeniu skurczów żołądka i jelit.

Rumianek może również pomóc w pozbyciu się nudności, skurczów mięśni i problemów żołądkowych, od grypy żołądkowej, zapalenia żołądka i jelit po zespół jelita drażliwego (IBS). Jest szeroko stosowany w zabiegach kosmetycznych, ponieważ może pomóc w oparzeniach słonecznych, trądziku, starzeniu się i cieniach pod oczami.

Damiana

Turnera diffusa, popularnie znana jako damiana, jest krzewem pochodzącym z Ameryki Środkowej i należy do rodziny Passifloraceae. Ma długą historię stosowania jako afrodyzjak i mówi się, że wywołuje łagodny euforyczny wpływ na umysł, a Majowie i Meksykanie od wieków używają go jako środka poprawiającego nastrój. Udowodniono, że związek o nazwie Damian obecny w roślinie działa uspokajająco na układ nerwowy, co może pomóc w utrzymaniu wytrzymałości psychicznej i fizycznej. Może być stosowany w leczeniu bólów głowy, depresji, problemów trawiennych i infekcji pęcherza.

Konopie indyjskie

To magiczne zioło jest już od dłuższego czasu na radarze ze względu na swoje właściwości psychoaktywne, ale jego korzyści zdrowotne są niezaprzeczalne. Wiadomo, że ziołowe waporyzacja z całych roślin konopi lub automatycznie kwitnących nasion konopi ma właściwości przeciwlękowe i przeciwdepresyjne. Jego właściwości przeciwzapalne mogą pomóc w leczeniu przewlekłego i neuropatycznego bólu oraz łagodzeniu chorób takich jak zapalenie stawów, toczeń i ból związany z rakiem.

Nawet nasiona konopi mają właściwości łagodzące ból. Roślina konopi, chociaż nie została zweryfikowana, może leczyć dolegliwości takie jak epilepsja, choroba Parkinsona, rak i niezliczona liczba innych chorób, które wcześniej uważano za nieuleczalne. Dzięki legalizacji w wielu krajach można ją łatwo uprawiać w domu.

Bazylia, Mięta Pieprzowa i Tymianek

Te trzy zioła są powszechnie używane w kuchni i mogą być również używane jako składnik waporyzatorów. Bazylia ma kojący aromat, który pomaga się zrelaksować. Wiadomo, że skutecznie leczy dolegliwości żołądkowe. Tymianek ma wspaniały smak i uważa się, że zioło to łagodzi stany nadciśnieniowe i dolegliwości żołądkowe. Mięta pieprzowa ma wyjątkowy miętowy zapach, który smakuje niezwykle orzeźwiająco. Może pomóc złagodzić skurcze mięśni, a także działa jako środek antyseptyczny. Te zioła są często mieszane z innymi ziołami, które tak naprawdę nie smakują tak dobrze, ponieważ mogą pomóc pokonać ich nieprzyjemny smak.

Waporyzacja tych ziół może pomóc w uwolnieniu ich lotnych olejków i zapewnieniu właściwości leczniczych i przeciwdrobnoustrojowych płucom. Są używane od setek lat do leczenia dolegliwości oddechowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.