Co To Jest CBG?

Duża część zainteresowania konsumentów konopiami indyjskimi koncentruje się na dwóch kannabinoidach, THC i CBD. Chociaż jest to uzasadnione, warto omówić dziesiątki innych kannabinoidów. W niektórych przypadkach trwają badania laboratoryjne, aby określić, w jaki sposób mogą nam pomóc. Jednym z takich kannabinoidów jest kannabigerol (CBG). Jego zdolność do leczenia wielu schorzeń bez wywoływania u konsumenta haju ma pewne powiązania z CBD.

Czym dokładnie jest CBG?

Kannabigerol (CBG) jest głównym kannabinoidem występującym w konopiach indyjskich. Służąc jako prekursor chemiczny, CBG bierze udział w tworzeniu kannabinoidów THC i CBD. CBG powstaje, gdy CBGA jest wystawiona na działanie światła UV. To samo może się zdarzyć, gdy jest podgrzewany lub dekarboksylowany.

Ta niepsychoaktywna substancja chemiczna, CBG, reaguje z receptorami kannabinoidowymi organizmu w mózgu. Działając jak inny niepsychoaktywny związek, CBD, CBG może zrównoważyć skutki wywołane spożyciem THC. Jest to prawdopodobnie wynikiem interakcji kannabinoidów z receptorami CB1 i CB2. Uważa się, że CBG oddziałuje z receptorami CB1 jako antagonista o niskim powinowactwie. Jego aktywność i wpływ na receptor CB2 oraz jego wpływ na organizm nie są znane. Jak dotąd nie opublikowano żadnych finalnych badań nad CBG.

CBG i CBD z pewnością mają podobne cechy. Jak wspomnieliśmy, oba kannabinoidy mogą zrównoważyć psychoaktywne działanie THC, ale związki te znacznie się od siebie różnią. Jednym z bardziej wyróżniających się efektów CBG jest jego zdolność do zwiększania głodu. Potwierdzają to badania przeprowadzone na szczurach oraz raporty prywatnych użytkowników.

Jak możemy wykorzystać CBG na naszą korzyść?

Konsumenci CBG twierdzą, że kannabinoid jest skuteczny w wielu stanach i objawach. Niestety brak testów laboratoryjnych oznacza, że ​​większość twierdzeń jest prawie całkowicie anegdotyczna. Jednak oprócz wspomnianych wcześniej korzystnych efektów, CBG zostało powiązane z szeregiem innych, potencjalnie pomocnych wyników. Jednym z bardziej zauważalnych efektów jest jego zdolność do działania jako inhibitor podnoszenia poziomu GABA. GABA to substancja chemiczna w mózgu, która określa poziomy stymulacji neuronów, które generują reakcje. Obniżenie poziomu GABA pomaga człowiekowi złagodzić napięcie psychiczne i mięśniowe. Badania potwierdzają takie ustalenia od 1975 roku.

Badania sugerują również, że CBG może działać jako realne narzędzie przeciwzapalne dla osób cierpiących na problemy z jelitami, takie jak choroby i zapalenie okrężnicy.

Inne badania sugerują, że CBG może również łagodzić ciśnienie jaskry, jednocześnie potencjalnie wpływając pozytywnie na chorobę Huntingtona. Ponadto badania sugerują, że CBG może pomóc spowolnić wzrost guza. Konsumenci powiązali również inne możliwe korzyści zdrowotne z CBG. Obejmują one łagodzenie bólu ogólnego, pomoc w zasypianiu i poprawę nastroju. W niektórych przypadkach przypisuje się CBG również promowanie wzrostu kości i neuronów.

Odmiany marihuany bogate w CBG

Znalezienie odmian bogatych w CBG stało się bardziej dostępne wraz ze wzrostem popularności niepsychoaktywnych leków konopnych. Chociaż nadal istnieje znaczne pole do rozwoju, jest na rynku kilku hodowców, którzy skupiają się na CBG. Bleu Berries z White Label to jeden z bardziej powszechnych wyborów. Ta odmiana pozostaje bogata w THC, którego poziom wynosi około 20%; a jej zawartość CBG, która wynosi 1,85% plasuje się wyżej niż większość innych odmian uprawianych obecnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.