Faza Wegetatywna w Uprawie Marihuany

Konopie indyjskie mają wiele różnych etapów. Faza wegetatywna ma miejsce, gdy rośliny wypuszczają liście i gałęzie, aby były gotowe do podtrzymania i rozwoju kwiatów. Podobnie jak wszystkie inne rośliny, ma wiele różnych etapów. Konopie indyjskie przechodzą przez fazę wegetatywną i kwitnienia, zanim będą gotowe do zbioru. Ten artykuł będzie poświęcony zrozumieniu fazy wegetatywnej nasion marihuany. O rozpoczęciu fazy wegetatywnej możemy myśleć już w momencie pojawienia się na naszej sadzonce pierwszych prawdziwych liści. Ilość składników odżywczych, światła i wody, jakiej potrzebuje Twoja roślina konopi indyjskich, będzie musiała być dostosowywana niemal co tydzień, odkąd zobaczysz pierwsze prawdziwe liście aż do końca cyklu życiowego rośliny. Jest wysoce prawdopodobne, że słyszałeś wyrażenie wiedza to potęga. Możesz zastosować to powiedzenie do uprawy marihuany.

Zamiast wnikać na ślepo w różne etapy wzrostu marihuany, pomaga to zbudować solidne zrozumienie tego, co rośliny robią podczas każdego z nich i czego wymagają na każdym etapie, aby ułatwić optymalny wzrost. Jak sama nazwa wskazuje, rośliny konopi indyjskich rozwijają intensywny wzrost wegetatywny w fazie wegetatywnej. Cała energia, składniki odżywcze i woda, które uda im się zdobyć w tym czasie, pomaga w produkcji dużych liści wiatrakowych. Są to zasadniczo biologiczne panele słoneczne wyposażone w wyspecjalizowane organelle, które umożliwiają roślinom przekształcanie światła w energię. Im więcej światła otrzymuje roślina, tym bardziej rośnie i tym więcej liści jest w stanie wyprodukować. W odpowiednich warunkach rośliny marihuany rozwiną w tym czasie żywe korony, które ostatecznie zaczną kwitnąć aromatycznymi kwiatami. Oprócz liści, rośliny konopi indyjskich rozwijają wiele węzłów w fazie wegetatywnej. Obszary te występują w miejscach, w których gałęzie stykają się z głównym pniem. Są ważne, ponieważ to tutaj w przyszłości utworzą się kwiaty.

Zatem konopie zasadniczo spędzają fazę wegetatywną, tworząc podstawę kwitnienia. Aby to osiągnąć, muszą otrzymywać dużo światła, wody i odpowiednią ilość składników odżywczych. W szczególności rośliny potrzebują dużo azotu, aby zapewnić wzrost liści w okresie wegetacyjnym. Wykorzystują ten pierwiastek do budowy białek potrzebnych do rozwoju nowych tkanek i tworzenia enzymów niezbędnych do życia roślin. Teraz, gdy wiesz, jak ważna jest faza wegetatywna w cyklu wegetacyjnym, czas zagłębić się w ten temat, abyś mógł wyhodować silne, zdrowe i produktywne rośliny.

1. Faza sadzonki.

Chociaż etap sadzonek nie jest uważany za część etapu wegetatywnego, etap wegetatywny rozpoczyna się, gdy nasza sadzonka zaczyna wypuszczać pierwsze prawdziwe liście. Po wykiełkowaniu i posadzeniu nasion konopi zobaczysz, że wyrastają dwa małe, okrągłe liście. Liście te nazywane są liścieniami i są odpowiedzialne za karmienie młodej rośliny, dopóki nie będzie gotowa do wejścia w fazę wegetatywną.

Całkowite wyłonienie się sadzonki z gleby zajmie kilka dni, a po około 2 lub 3 tygodniach pojawią się pierwsze prawdziwe liście. Te liście to liście „palczaste”, typowe liście marihuany. Gdy zobaczysz liście z pierwszym palcem, Twoja roślina weszła w fazę wegetatywną. Wielu hodowców konopi indyjskich pomija etap sadzonek i łatwo zrozumieć, dlaczego ludzie wpadają w tę pułapkę. W końcu ten okres nie trwa długo. Poza tym w tym czasie rośliny są tak małe, że wydaje się, że niewiele się z nimi dzieje.

Jednak sprawy mogą pójść poważnie nie tak, jeśli nie będziesz traktować swojej sadzonki ostrożnie. Musisz upewnić się, że zapewniasz wystarczającą ilość światła, aby Twoje sadzonki nie stały się zbyt rozciągnięte; długa i słaba łodyga może powodować problemy strukturalne w miarę dojrzewania rośliny. Musisz także starać się trafić w odpowiedni punkt jeśli chodzi o wodę. Podawaj więcej wody dopiero wtedy, gdy kilka górnych centymetrów gleby przeschnie. Nadmierne podlewanie rośliny w fazie sadzonek może spowodować choroby korzeni i zamieranie, co zakończy wzrost, zanim tak naprawdę się zacznie.

2. Faza wegetatywna.

Po pojawieniu się pierwszych prawdziwych liści Twoja roślina oficjalnie znajduje się w fazie wegetatywnej. Chociaż dla nas może się to wydawać niczym wielkim, dla konopi indyjskich jest to ogromna sprawa. Oznacza to, że roślina pomyślnie przetrwała etap sadzonki i obecnie wykorzystuje liście i światło słoneczne do fotosyntezy, dzięki czemu jej wzrost naprawdę kwitnie. Na tym etapie Twoja roślina konopi będzie potrzebować nieco więcej składników odżywczych (zwłaszcza azotu) i więcej wody z tygodnia na tydzień. To, w połączeniu z cyklem świetlnym 18/6, umożliwi jej rozpoczęcie produkcji cukrów i pobudzenie wzrostu.

Środowisko w Twojej przestrzeni uprawowej również powinno zostać dostosowane do tego etapu. Powinieneś zacząć od wilgotności około 60-70%, gdy zobaczysz pierwsze prawdziwe liście, a zakończyć na poziomie około 50% przed fazą przed kwitnieniem. Temperatura również musi zostać dostosowana i powinna wynosić od 20 do 25 stopni Celsjusza, aby zapewnić roślinie optymalne środowisko wzrostu.

Jeśli zapewnisz te warunki, każdego dnia zobaczysz nową parę liści wachlarzowych i wtedy będziesz mógł zobaczyć cechy rodowodu odmiany. Indici są zwykle krótkie i krzaczaste, podczas gdy Sativa rośnie wysoko, a liście wachlarzowe są bardziej rozproszone po całej roślinie. Kiedy trochę urosną i będą miały około 4 lub 5 węzłów, są dość mocne i wtedy możemy zacząć wykonywać techniki LST. Dzieje się tak dlatego, że miały czas na rozwinięcie gałęzi i łodygi i nie są już tak kruche jak kiedyś, gdy zaczynały wypuszczać pierwsze liście.

Zawsze uważaj, aby nie zapewnić roślinom zbyt dużej ilości wody lub składników odżywczych przez cały cykl życia rośliny, ale szczególnie w pierwszych tygodniach fazy wegetatywnej. Mimo że ich konstrukcja jest mocniejsza, nadal są wrażliwe. Nadmierne podlewanie lub podawanie zbyt dużej ilości składników odżywczych w młodym wieku może spowodować, że będzie cierpieć z powodu spalenia składnikami odżywczymi i spowolnienia wzrostu z powodu nadmiernego podlewania.
Zapewniając dobrą kombinację światła, składników odżywczych, wilgotności i temperatury, zaspokoisz potrzeby swojej rośliny i zagwarantujesz jej dobry rozwój. Oznacza to, że będzie rosła zdrowo, z dużą ilością liści i mocnym systemem korzeniowym. Są to kluczowe elementy, których potrzebuje Twoja roślina, aby stała się wytrzymała i była gotowa na utrzymanie ciężaru pąków podczas kwitnienia.

Podsumowanie

Na etapie sadzonek nasza młoda roślinka nadal ma zapasy składników odżywczych w liścieniach. Ale kiedy zapasy się skończą i zaczną wyrastać prawdziwe liście, będą potrzebować nowych źródeł pożywienia i tu wkraczasz ty. Musisz zapewnić odpowiednią ilość pożywienia i bardzo uważać na to, czym je karmisz i w jakich ilościach. Mimo że ich struktura staje się coraz mocniejsza, nadal są wrażliwe na nadmierne podlewanie i przekarmianie. Wszystko, co przydarzy się Twojej roślinie, będzie miało wpływ na efekt końcowy, a zwłaszcza na jej rozwój w kolejnym etapie, czyli fazie kwitnienia. Pamiętaj, jeśli zapewnimy optymalne środowisko, nasza roślina będzie rosła duża i zdrowa, ale jeśli napotkamy jakiekolwiek problemy, nasze rośliny będą musiały dojść do siebie po szoku, a to może zająć kilka dni. Czas potrzebny na regenerację może skutkować mniejszą rośliną i może mieć wpływ na ilość i jakość naszych zbiorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.